JAROSLAV FABOK: Pri pohľade na pozlátku honosných budov bánk by si bežný človek možno aj povedal, že štrajkovať nepotrebujú. Opak je však pravdou.
ĽUBOŠ PAVELKA: Strach pred digitalizáciou finančných služieb je luxusom, ktorý robí prievan na účte každého klienta banky, ktorý nekráča s dobou.
Najväčší zisk v roku 2022 tvoril 462 miliónov eur.
BRIGITA SCHMÖGNEROVÁ: Run na banku prebehne tak rýchlo, ako sa šíria informácie či dezinformácie o jej ťažkostiach.
ĽUBOŠ PAVELKA: Banková kríza jasne dokazuje, že centrálne banky sú slúžkami vlád pri oživovaní ekonomiky cez nástroje kvantitatívneho uvoľňovania vedúce k umelo lacným peniazom.
ĽUBOŠ PAVELKA: Víťazmi úrokových rošád sú komerčné banky a časť hypotekárnych dlžníkov.
Počet pracovníkov sa znížil, klesajúci trend národná banka pozoruje už od druhej polovice roka 2019.
Finančné domy na Slovensku sa snažia ich zvyšovaním doháňať klesajúci zisk z nízkych úrokov.
ĽUBOŠ PAVELKA: Skutočné mínusové úroky z vkladov v bankách v praxi znamenajú, že čím má klient peniaze dlhšie na účte, tým ich má stále menej a menej, ako ich do banky vložil.
Banky majú zisk stovky miliónov eur, no mzdy zamestnancov za prepážkou sa pohybujú od 750 eur do 1000 eur v hrubom, upozorňujú odborári.
Slováci čoraz častejšie využívajú internetbanking či mobilné bankovanie. Aktuálne internetové bankovníctvo na Slovensku využíva 65 % Slovákov.
Umelá inteligencia a moderné technológie môžu ľudstvu pomôcť a zásadne ho zmeniť v mnohých oblastiach.
Podľa Európskeho štatistického úradu Eurostat využíva internetbanking 51 % Slovákov vo veku od 16 do 74 rokov. Hranicu 50 % sa nám podarilo prekročiť prvýkrát v histórii.