BRIGITA SCHMÖGNEROVÁ: Nositeľ Nobelovej ceny za ekonómiu Joseph Stiglitz má pravdu, ak tvrdí, že v spore Grécko verzus veritelia nejde o peniaze, ale o moc a demokraciu.
Portoriko, ktoré patrí k USA, ale nie je americkým štátom, je na pokraji krachu. Biely dom oznámil, že Portoriko nemôže rátať s federálnou finančnou pomocou.
PETER JAVŮREK: Gréci nikdy nepatrili do eurozóny, ozýva sa opäť známy chór „expertov“.
PETER JAVŮREK: Grécka dráma sa prudko priblížila k rozuzleniu. Fraška to však rozhodne nebude.
JOACHIM BECKER: Európska komisia, Európska centrálna banka a Medzinárodný menový fond čoraz jasnejšie tlačia na grécku vládu, aby sa rozhodla medzi úspornými receptami a odchodom z eurozóny.
Malaysia Airlines, ktorú vlani postihli dve letecké katastrofy, "technicky" zbankrotovala, informoval generálny riaditeľ leteckej spoločnosti Christoph Muelle.
Ukrajina by mala uprednostniť štátny bankrot pred vyplatením veriteľov, ktorí pristúpiť na reštrukturalizáciu jej dlhu, tvrdí Lawrence Summers.
ĽUBOŠ PAVELKA: Nedávne víťazstvo ľavicových populistov vo voľbách v Grécku bolo letmým pohľadom považované za mandát krajiny na bankrot.
Začať úplne odznova, bez dlhov a s čistým štítom. Minulý rok vyhlásením osobného bankrotu vyriešilo svoju finančnú situáciu 441 ľudí.
Na Slovensku vlani ohlásilo úpadok rekordných 407 firiem. Napriek tomu v krajine klesla nezamestnanosť.
Valné zhromaždenie OSN schválilo plán na vytvorenie nového právneho rámca pre proces reštrukturalizácie štátnych dlhov.
Americké mesto Detroit vyviazlo z bankrotu, ktorý vlani vyhlásilo pre dlhy odhadované na 18 miliárd dolárov.
Britský súd vyhlásil bankrot anglickej speváčky Mutye Bueny, ktorá sa preslávila ako jedna z pôvodných členiek Sugababes.
Argentína sa odvolá proti rozhodnutiu amerického súdu, ktorý vyhlásil za nelegálnu splátku dlhu majiteľom reštrukturalizovaných dlhopisov.
Argentína zrušila povolenie na prevádzku činnosti v krajine americkému finančnému domu Bank of New York (BNY) Mellon.
Plán argentínskej vlády reštrukturalizovať dlh, a obísť tak rozhodnutie americkej justície, je podľa amerického súdu nelegálny.
Argentína začala vyšetrovať údajné protiprávne kroky investičných fondov, ktoré sa nepripojili k dohode o reštrukturalizácii dlhu.
ALEXANDER AČ: Argentína vyhlásila 30. júla štátny bankrot. Stalo sa tak druhý raz počas uplynulých trinásť rokov.
Parížsky klub veriteľov dostal od Argentíny prvú splátku jej dlhu v súlade s dohodou, ktorú uzatvorili v máji.
Medzinárodné združenie pre swapy a deriváty (ISDA) v piatok označilo situáciu Argentíny za platobnú neschopnosť.