V obrovskej stavbe niekoľko týždňov kvasilo obilie, ktoré sa následne pre horúčavy vznietilo.
Protesty zorganizovalo radikálne hnutie Hizballáh.
V obchodnej štvrti plamene zachvátili rozostavanú výškovú budovu od známej architektky Zahy Hadid.
Požiar vznikol v skladisku pohonných hmôt a pneumatík v bezcolnej zóne prístavu.
Ničivý výbuch v prístave v libanonskom hlavnom meste Bejrút zo začiatku augusta spôsobil škody až do výšky 4,6 miliardy dolárov.
Počas návštevy Bejrútu to oznámil vysoko postavený predstaviteľ amerického ministerstva zahraničných vecí David Hale.
Chemici a hasiči pracujú na zabezpečení najmenej 20 kontajnerov s potenciálne nebezpečnými chemikáliami v zničenom prístave, keďže zistili, že z jedného kontajnera uniká chemikália.
Minulotýždňový výbuch si vyžiadal viac než 160 mŕtvych a vyše 6000 zranených. Mohutná tlaková vlna spôsobila rozsiahlu devastáciu metropoly Libanonu.
Svoju rezignáciu v nedeľu oznámil prvý člen libanonskej vlády, ministerka informácií Manali Khalifa Samádová. Nasledoval ju ďalší minister.
Do zničených ulíc v centre Bejrútu vyšli tisíce ľudí rozhorčených utorkovým mohutným výbuchom v libanonskej metropole, ktorý si vyžiadal už najmenej 158 mŕtvych a vyše 6000 zranených.
Krátko po tom, čo polícia rozohnala demonštrantov, obviňujúcich úrady z nedbalosti, ktorá viedla k ničivej explózii v Bejrúte, libanonský prezident varoval pred predčasnými závermi.
Výbuchy podľa doterajších informácií spôsobil náhodný požiar, ktorý zapálil zásoby asi 2750 ton dusičnanu amónneho.
Libanon smúti a hľadá vinníkov. Úrady priznali, že o hroziacej explózii, ktorá v utorok v Bejrúte zabila najmenej 157 ľudí a zranila ďalších päťtisíc, sa vopred vedelo.
Viaceré organizácie zo Slovenska pomáhajú priamo na mieste v Bejrúte, v ktorom spôsobili výbuchy rozsiahle škody.
Francúzsky prezident Emmanuel Macron vyhlásil, že chce koordinovať medzinárodnú pomoc pre Libanon.
SILVIA RUPPELDTOVÁ: Rok 2020 mal byť pre krajinu s cédrom v štátnom znaku rokom osláv storočnice založenia. Namiesto roka osláv však tento rok ostane v pamäti ako rok katastrofy.
Keby niekto chcel poslať Libanon do horúceho pekla, nemohol by si vybrať vhodnejší okamih.
Explózie v prístave, kde bolo uskladnených takmer 3 000 ton dusičnanu amónneho z ruskej nákladnej lode, mohli spôsobiť zváračské práce.
Protivládne demonštrácie, ktoré vyvolala jedna z najhorších ekonomických kríz v krajine, začali v polovici októbra.
Polícia zasiahla voči demonštrantom, ktorí vyjadrovali nespokojnosť so zhoršujúcou sa ekonomickou situáciou v krajine, slzotvorným plynom.