Počas veľkonočného víkendu sa v Benátkach nachádzalo niekoľko tisíc turistov, pričom pred populárnymi pamiatkami vrátane Baziliky svätého Marka sa tvorili dlhé rady.
Významná benátska budova Procuratie Vecchie (Stará prokuratúra) na Námestí svätého Marka sa otvára verejnosti po rozsiahlych päťročných rekonštrukčných prácach.
Rozdávanie tejto hračky sa hotelierom či reštauratérom oplatí...
Údaje ukázali, že až doteraz sa po námestiach mesta mohlo denne prechádzať okolo 100 000 turistov. O pár týždňov však už nebude možné mesto voľne navštevovať.
Žena sa opaľovala pri verejných záhradách Giardini, kde sa odohrávajú prehliadky Bienále.
V sobotu svoje brány zatvoril jeden z tria najslávnejších svetových festivalov súčasnej kinematografie. Benátky nežili len filmom, ale aj módou.
Zlatého leva, hlavnú cenu filmového festivalu v Benátkach, si odniesla snímka L’Evénement od francúzskej režisérky Audrey Diwanovej.
Po pár dňoch pauzy od hviezd piatkový program k záveru sa blížiaceho festivalu v Benátkach opäť poriadne "zhollywoodol".
Rekonštrukciu mosta v hodnote päť miliónov eur financoval Renzo Rosso, zakladateľ spoločnosti Diesel.
Talianska vláda tento mesiac v snahe vyhnúť sa zaradeniu na zoznam schválila zákaz plavby pre obrovské výletné lode v historickom centre.
Zákaz sa vzťahuje na lode s hmotnosťou viac ako 25-tisíc ton alebo dlhšie ako 180 metrov, prípadne s inými charakteristikami.
Pochádza zo slávnej hereckej rodiny, takže vybojovať si vlastné miesto v Hollywoode nebolo asi jednoduché.
Budúcnosť Benátok je ohrozená, ak sa nezavedie trvalý zákaz pre výletné lode, vyplýva zo správy Organizácie OSN pre vzdelávanie, vedu a kultúru (UNESCO).
Demonštranti vyrazili k výletnej lodi na malých člnoch, pričom mávali vlajkami a transparentmi s heslami "Veľké lode preč z lagúny".
SILVIA RUPPELDTOVÁ: Cestovný ruch prechádza najhorším obdobím vo svojej histórii, bolo počuť v pléne Európskeho parlamentu, a cestovanie v postpandemickom období má smerovať k väčšej udržateľnosti. Srdce zaplesá – konečne!
Kaviareň po prvý raz otvorili v roku 1720 a je obľúbeným miestom aj umelcov a intelektuálov ako Charles Dickens, Ernest Hemingway či Friedrich Nietzsche.
Okrem miesta, kde sa ľudia nachádzajú, sa zaznamenáva aj rýchlosť ich pohybu - kto sa napríklad po námestí rozbehne, toho monitor zvýrazní.
Karneval je jednou z najdôležitejších udalostí v tomto meste, no pandémia koronavírusu poznačila i jeho prípravy.
Ulice známeho talianskeho mesta v prvý deň karnevalu zívajú prázdnotou.
Aj napriek kritickej situácii pre pandémiu covid-19 sa v niektorých kútoch sveta stále nakrúca. Patria k nim aj talianske Benátky.