Talianska premiérka navrhla reformu ústavy, ktorá by odstavila prezidenta a takmer všetku moc zverila do jej rúk.
Atléti sa na ME pripravujú na jednom z najkrajších štadiónov na svete.
KARLA WURSTEROVÁ: „Pravdou je, že ľudia sú unavení slobodou...“ hlásal Benito Mussolini, taliansky predseda vlády, politik, novinár a diktátor, tvorca a zakladateľ talianskeho fašizmu.
Múzeum šoa sa bude nachádzať pri vile Torlonia, ktorá kedysi patrila Mussolinimu a v roku 2006 v nej bolo po dlhoročnej rekonštrukcii otvorené múzeum.
Deje sa tak v čase, keď sa talianskou premiérkou stala Giorgia Meloniová, krajne pravicová politička, ktorá v mladosti obdivovala Mussoliniho.
ADAM ŠUMICHRAST: Presne pred 100 rokmi – 28. októbra 1922 - pochodovali Mussoliniho čiernokošeliari na Rím, čo predstavovalo počiatok éry talianskeho fašizmu.
Sme republikou a pevnou, silnou demokraciou, povedal Fico v Berlíne.
Curtiová sa narodila v roku 1922 ako dcéra krajčírky Angely Cucciatiovej. Tá sa stala Mussoliniho milenkou po tom, čo sa s ním stretla, aby sa prihovorila za prepustenie svojho manžela.
Salvini reagoval vyhlásením, že ak je to taký závažný prečin, malo by sa objaviť volanie po jeho demisii.
Predseda europarlamentu zdôraznil, že on sám nie je fašista, ani ním nikdy nebol.
IVAN ŠUŠA: Talianski neofašististi sa vracajú k pozitívnej minulosti a spolu so súčasnými problémami, ako je napr. migračná kríza, ťažia z obáv obyvateľov.
Svojim kritikom odkázal "Tanti nemici, tanto onore", čo je možné preložiť ako "Čím viac nepriateľov, tým väčšia česť".
Benito Mussolini cestuje súčasným Talianskom a premýšľa o politickom návrate. Taká je zápletka satirickej komédie Sono tornato (Som späť), ktorá mala pred týždňom premiéru v talianskych kinách.
PETER JAVŮREK: V korupčnej politike berú politici úplatky a vytvárajú podmienky na to, aby v tom mohli pokračovať. To však nie je jediný význam slova korupcia.
Obec Predappio, ktorá je už teraz pútnickým miestom talianskych neofašistov, tak vraj chce vziať interpretáciu historickej éry Mussoliniho do vlastných rúk.