Nakupovenie cez internet má mnoho výhod, no má i svoje riziká. Čo je dobré vedieť, aby ste svoj výber neobanovali?
Ochrana hesiel, ostražitosť pred hoaxami... O tom, čo hrozí starším ľuďom na internete, hovorí pre Pravdu odborník zo spoločnosti Dell Technologies Peter Ščasný.
Šéf zoznamovacej web stránky Radek Novák v rozhovore pre Pravdu vysvetľuje, či seniori hľadajú na internete vzťah, priateľstvo, alebo aj flirt. A zároveň radí...
Korona nás ešte viac, aj z hľadiska nákupov, platieb a spravovania vlastných peňazí, presunula do online priestoru. Odvrátenou stranou sú bezpečnostné riziká.
"Všetko, čo od nás zhotoviteľ aplikácie vie získať, má preňho neoceniteľnú hodnotu. A to akákoľvek osobná informácia,“ povedal v rozhovore pre denník Pravda Matej Kandrík.
Na Slovensku je podvodných len 7 zo 100 000 online platieb, ale smola, ak sa to dotkne práve vás. Ako platiť v obchode a na internete bezpečne a aké chyby nerobiť?
Polícia varuje, že pred zlodejmi sa treba chrániť aj na sociálnych sieťach. Toto sú základné pravidlá, ako sa vyhnúť hroziacemu nebezpečenstvu.
Hľadáte si prácu? Vygooglite sa. Váš potenciálny nový zamestnávateľ totiž takúto online previerku dosť pravdepodobne vykoná.
Test, ktorý skúmal počítačovú gramotnosť Slovákov, odhalil, že najväčšie medzery sú v oblasti bezpečnosti využívania internetu.
Prevádzkovatelia internetových serverov vyzývajú používateľov webu, aby zmenili svoje prístupové heslá.
Informácie, ktoré na internete zverejníte dnes, si vás nájdu aj o desiatky rokov. Čínska internetová špionáž je totiž len vrcholom ľadovca.