Eskalácia geopolitického napätia na Blízkom trhu totiž znížila rizikový apetít investorov.
Najznámejšia kryptomena pokorila hranicu 65 000 eur za jeden bitcoin. Čo to znamená? Bude jeho hodnota rásť alebo príde k veľkým prepadom?
Bitcoin je podľa analytika čoraz viac akceptovaný inštitucionálnymi investormi, čo by mohlo viesť k zvýšeniu dopytu po ňom.
Veľká časť ľudí má kryptomeny, aby na nich zarobili. Nie je za nimi žiadna hodnota, tvrdí odborník na investície z Asset Management Slovenskej sporiteľne Pavol Vejmelka.
EÚ schválila opatrenia pre narábanie s kryptomenami. „Odštartuje to novú éru kryptoaktív v Európe a po celom svete,“ hovorí v podcaste denníka Pravda expert Juraj Forgács.
Bitcoiny v celkovej hodnote 25-tisíc dolárov ukrajinský hacker ukradol z najväčšieho ruského online trhu s drogami, nad ktorým získal kontrolu.
NATÁLIA MICHALOVOVÁ: Aliho Shukriho Amina odsúdili za trestný čin sprisahania proti bezpečnosti štátu na 11 rokov väzenia. Prostredníctvom internetu totiž materiálne podporoval teroristov z ISIS.
Nová skupinová žaloba za účelové manipulovanie s kryptomenou Dogecoin "len kvôli zábave a zisku" prichádza od kryptoinvestorov.
Brutálny výpredaj na trhu kryptomien pokračuje. Bitcoin sa prvýkrát od decembra 2020 dostal pod hranicu 20 000 USD (19 073 eur) a jeho oslabovanie sa nekončí.
Štátom podporovaným hackerom zo skupiny Lazarus sa v online hre Axie Infinity podarilo ukradnúť kryptomeny v hodnote 615 miliónov dolárov.
Odstrihnutie ruských bánk od SWIFT-u a „finančná jadrová bomba“ - zmrazenie devízových rezerv ruskej centrálnej banky - postihujú v prvom rade veľké financie.
Rusko chce byť pri možnostiach platieb za energie flexibilnejšie.
Denníkom Pravda oslovení odborníci na financie a investovanie bežným ľuďom príliš neodporúčajú nákup kryptomien.
Oslabenie kryptomien nasledovalo po štvrtkovom poklese na Wall Street.
Na Slovensku bude ako v prvej krajine strednej Európy možné vďaka mobilnej aplikácii a teminálom zaplatiť kryptomenou aj pri bežnom nakupovaní.
Obchodovanie s virtuálnymi kryptomenami považuje Čína za nelegálnu finančnú aktivitu, ktorá “vážne ohrozuje bezpečnosť a majetok ľudí.
Ľudia pri ťažbe nových bitcoinov zarábajú peniaze, ale počítače použité pri výpočtoch spotrebúvajú veľké množstvo energie.
Salvádor, ako prvá krajina na svete, 7. septembra zaviedol Bitcoin ako oficiálne platidlo. Prezident varovania ekonómov ignoroval.
Zavedenie bitcoinu do pozície oficiálneho platidla v Salvádore hneď v prvý deň vyvolalo protesty rozhnevaných obyvateľov, technologické chyby a spôsobilo prepad hodnoty kryptomeny.
Stredoamerická krajina je prvým štátom na svete, ktorý urobil tento krok.