Boeing objavil nový softvérový problém v lietadlách 737 Max, ktoré sú globálne uzemnené. Mala by to vyriešiť aktualizácia softvéru.
Šéf americkej spoločnosti Boeing pripustil, že sa firma dopustila chyby pri zavádzaní problematického systému varovania v lietadlách Boeing 737 MAX.
Americký Federálny úrad pre letectvo (FAA) očakáva, že Boeingy 737 Max by sa mohli v USA vrátiť do prevádzky už koncom júna.
Šéf amerického Federálneho úradu pre letectvo nemá žiadny harmonogram, kedy by jeho úrad mohol opäť uviesť do prevádzky lietadlá Boeing 737 MAX.
Troje najväčšie čínske aerolínie požadujú od amerického koncernu Boeing náhradu škôd spôsobených uzemnením a meškaním dodávok lietadiel 737 MAX.
Pri páde lietadla spoločnosti Ethiopian Airlines, ktoré smerovalo z Addis Abeby do kenskej metropoly Nairobi, zahynulo všetkých 157 ľudí na palube.
Boeing ohlásil dokončenie vývoja vylepšeného softvéru pre lietadlá 737 MAX, ktorých prevádzka bola prerušená po tragických nehodách v Indonézii a Etiópii.
Vo firme spravili interné vyšetrovanie, ktorého záverom bolo, že problém nemá negatívny vplyv na bezpečnosť lietadla.
Základný prevádzkový zisk amerického výrobcu lietadiel Boeing v prvom kvartáli tohto roka klesol o 21 percent na zhruba 2 miliardy USD.
Cieľom tohto kroku je poskytnúť dôveru zákazníkom počas vrcholiacej letnej sezóny.
Americký výrobca lietadiel Boeing v marci nedostal nijaké objednávky na stroje 737 Max po druhej tragickej havárii tohto typu stroja.
Stroje typu 737 Max 8 sú od polovice marca celosvetovo vyradené z prevádzky.
Komplikáciu, ktorá sa týka riadenia vztlakových klapiek, považujú nemenovaní činitelia citovaní denníkom The Washington Post za kritickú.
Podľa agentúry senzor zaznamenávajúci výšku lietadla začal krátko po štarte vysielať chybné údaje.
Z vyšetrovania vyplýva, že lietadlo samovoľne prešlo do strmhlavého letu.
Výrobca lietadiel Boeing a americký Federálny letecký úrad (FAA) uviedli, že firma potrebuje viac času na ukončenie zmien v systéme letovej kontroly.
Vinu za nešťastie odborníci pripisujú práve stabilizačnému systému lietadla.
Žalobu na amerického výrobcu lietadiel Boeing podali na federálny súd v USA príbuzní rwandského občana.
Vyšetrovatelia nehody Boeingu 737 MAX 8 dospeli k záveru, že tesne pred pádom bol zbytočne aktivovaný stabilizačný systém lietadla.
Na palube sa nenachádzali žiadni cestujúci, stroj sa presúval na odstavnú plochu do Kalifornie.