"Na počiatku bol jazyk,“ napísal taliansky spisovateľ Italo Calvino na úvod eseje adresovanej jednej z najpodivuhodnejších kníh sveta Codex Seraphinianus.
Mnohozmyslový zážitok z knihy svojim návštevníkom opäť sprostredkuje Bratislavský knižný festival, ktorý sa po dvoch rokoch rekonštrukčných prác na Pisztoryho paláci vracia späť do svojho pôvodného dejiska.
„Mnoho ľudí číta knihu Walden ako cestu za sebapoznaním a oslavu prírody. Pre mňa je to však zásadne politický spis,“ tvrdí Tomáš Hučko, v ktorého preklade vyšla kniha po prvý raz v slovenčine.
Danielovi Majlingovi sa podarilo svojou suverénnou – iste skeptickou a mizantropickou, no v každom prípade zábavnou – Ruzkou klazikou prispieť, aspoň v našich súradniciach, k resuscitácii literatúry.
Túžba porozumieť svetu, snaha nájsť v ňom svoje pravé miesto a rozlíšiť to, čo je dôležité od všetkého nepodstatného. Aj to je predmetom knihy Walden alebo život v lese.
Dramaturg Slovenského národného divadla Daniel Majling, autor výborného komiksu Rudo, sa predstavuje poviedkovou tvorbou.
Islandský spisovateľ Jón Kalman Stefánsson prerazil knihou Letné svetlo a potom príde noc nielen na Islande, ale aj na Slovensku, kde predstavil aj ďalší román Ryby nemajú nohy.
Téma krajina dominuje tretiemu ročníku Bratislavského knižného festivalu BRaK. Počas štyroch dní ponúkne v Zichyho paláci pestrý program.
Tí, čo sa zaujímajú o históriu, nájdu v kníhkupectvách všeličo. Serióznu literatúru faktu, ale aj veľa braku a konšpiračných kníh.
Víkend stredoeurópskej literatúry, pútavých rozhovorov a stretnutí prinesie do Pisztoriho paláca, ale aj ďalších priestorov, Bratislavský knižný festival-BRaK.
Volá sa BRak, ale na rozdiel do svojho názvu, má za cieľ prezentovať len krásne knihy. Bratislavský knižný festival začína svoj prvý ročník vo štvrtok takzvaným warm upom, pokračovať bude do nedele.