Divinu, ktorá nie je bežnou súčasťou nášho jedálneho lístka, môžeme dostať na tanier v rôznych podobách.
S pestovaním a kultiváciou brusníc v záhradách sa začalo len nedávno. Doménou sú stále brusnice z prírody, z borovicových a smrekových lesov, ale aj z rašelinísk.
Nielen pred prechladnutím sa musíme v týchto mesiacoch extrémne chrániť. Dôležité sú aj močové cesty a mechúr. Ženy potrápi raz-dva.
Trpíte opakovane zápalom močových ciest? Potom ste už iste počuli o brusniciach. Čerstvé, sušené, pomáhajú v akejkoľvek forme.
Nemusíte chodiť do lekárne ani drogérie. Všetko, čo potrebujete na posilnenie vlasov a ich prirodzený lesk a zdravie nájdete priamo v kuchyni.
Malé, červené bobuľky sa spájajú obvykle s prevenciou zápalu močových ciest. Málokto však tuší aj o ďalších bonusových účinkoch.
Pre kratšiu močovú rúru trápi zápal ženy častejšie ako mužov. Dôvodom je aj kratšia vzdialenosť medzi močovou trubicou a konečníkom.
Kanadské brusnice obsahujú aj jedinečné rastlinné zložky proantokyanidíny, ktoré sú síce príčinou ich trpkej chuti, ale zabraňujú, aby sa baktérie "priliepali" na steny močových ciest.
Stáva sa, že naše orgány nehrajú v rámci orchestra zvaného telo správne tóny. Močový mechúr najmä u žien občas zahrá v molovej tónine "CYS". Ako CYStitída. Pri návrate k správnemu "CE" môžu pomôcť aj brusniCE.
Vymočiť sa po pohlavnom styku či užiť po ňom antibiotiká - to sú spôsoby, ktoré odporúčajú urológovia pacientkam s infekciou.