Buču a Irpiň obsadila ruská armáda na začiatku vojny na Ukrajine a podľa ukrajinských úradov sa tu ruskí vojaci dopustili krutostí na civilnom obyvateľstve.
Iľja Jašin si ako jeden z posledných ruských opozičných politikov nezvolil exil.
Režisér Castellucci plánoval uvedenie diela dávno predtým, ako Rusko vo februári zaútočilo na Ukrajinu.
Desiatky mŕtvych tiel v civilnom oblečení ležali na uliciach Buče i ďalších miest blízko Kyjeva, pričom niektoré z nich mali ruky zviazané za chrbtom.
Forenzní experti, ktorí skúmajú telá obetí z masových hrobov nájdených severne od Kyjeva, hlásia nájdenie dôkazov.
Je ruský preziden Vladimit Putin zdravý? A žije vo vlastnej realitey. Odpovedá známy ruský investigatívny novinár a expert na tajné služby Andrej Soldatov.
Jednotky podozrivé z vojnových zločinov v Buči Rusi nasadili pri Izjume.
"Na Ukrajine budeme mať databázu vojnových zločinov. Bol by som však ešte opatrný s používaním termínu genocída," vraví Alexander Duleba po návrate z Kyjeva.
V Bratislave v piatok a v Prahe v sobotu pred ruským veľvyslanectvom si pripomenuli ľudia civilné obete v ukrajinskom meste Buča.
V Buči podľa ukrajinských zdrojov zabili ruskí vojaci viac ako 300 ľudí. Mohla to by súčasť genocídy? Pre Pravdu odpovedala profesorka Paola Gaetaová.
Ruskí vojaci podľa Nemecka vypočúvali civilistov, ktorých neskôr popravili.
MARIÁN REPA: Dosiaľ zdokumentované zločiny v Buči šokovali celý svet. Napriek tomu Moskva všetko popiera. Vraj je to iba „teátro“ zinscenované kyjevským režimom...
Kremeľ kategoricky odmietol obvinenia z toho, že jeho jednotky zabíjali v Buči civilistov.
SILVIA RUPPELDTOVÁ: V reakcii na vojnové zločiny v Buči sa podobne vyjadrujú aj európski politici.