Pri slove prefabrikát si mnohí predstavia klasické, nekvalitne postavené paneláky.
Envirorezort predložil na rokovanie vlády návrhy opatrení, ktoré majú priniesť energetickú úsporu v budovách.
Podľa údajov z Enviroportálu ministerstva životného prostredia majú budovy najväčší podiel na spotrebe plynných palív.
Nové normy pre energetickú hospodárnosť budov zvýšia cenu projektov 61 % projektových spoločností.
Ministerstvo dopravy chce rokovať so samosprávami o efektívnom a plnohodnotnom využití opustených a schátralých objektov.
Ministerstvo dopravy plánuje obnovovať historické a pamiatkovo chránené budovy s alokáciou 200 miliónov eur.
Kabinet za prvý rok vládnutia urobil pre sektor budov zásadné rozhodnutia, avšak záležať bude na ich implementácii.
Oblepiť panelák či dom tenkou vrstvou polystyrénu a vynoviť omietku už veru nebude stačiť.
Na Slovensku by sa dalo obnoviť 100-tisíc rodinných domov. Pri vhodnom pláne by sa dali obnoviť na energeticky vhodné budovy.
Vláda schválila dlhodobú stratégiu obnovy fondu budov z dielne rezortu dopravy a výstavby.
Tieto stavby za miliardy sú jedny z najvyšších na svete, patria medzi najznámejšie. Stali sa ikonami svojich krajín či miest.
Budúcnosť patrí nízkoenergetickým budovám.
Tu je 7 skutočne unikátnych budov sveta, ktoré sú najväčšie svojho druhu.
Stane sa to, ak štát, samosprávy a obyvatelia nezačnú brať vážne klimatickú krízu. Ak neprestanú plytvať energiami a odpadom.
Určite ste už počuli slovné spojenie "syndróm chorých budov". Ide o stavby, ktoré sú navrhnuté tak, že pobyt v nich spôsobuje ľuďom zdravotné problémy.
Do nového zoznamu budov ústredných štátnych orgánov určených na obnovu bolo zaradených 41 objektov (s podlahovou plochou nad 250 štvorcových metrov) s celkovou plochou vyše 112 tis. štvorcových metrov.
Od 1. marca 2016 platia na Slovensku nové protipožiarne predpisy pri zatepľovaní bytových domov. Vyžadujú protipožiarne pásy pri zatepľovaní s polystyrénom.
Väčšina nemocníc či pracovísk Policajného zboru má dostatočne zabezpečený bezbariérový prístup pre osoby so zdravotným postihnutím.
Takmer polovicu energií, viac než 45 percent, využívame v Európskej únii na vykurovanie a chladenie budov. Energeticky neefektívnych je až 75 percent budov.
O Dušanovi Jurkovičovi sa hovorí ako o architektovi dvoch storočí. Tvoril v dlhom časovom období, a tak mohol realizovať rozmanité projekty a dokonca štýly.