Táto trvalky skrášli záhony a zároveň ju využijete ako prostriedok na posilnenie imunity.
Nazbieraná okolo sv. Jána sa najviac cení. Olej sa používa na spálenú kožu, pásový opar, na zápal sedacieho nervu.
Deťom s "chameleónom čajového sveta" pripravíte "šmolkový" čaj, výborný na dýchacie cesty.
Žerucha je nielen pekná na pohľad, je priam nabitá živinami, ktoré nabudia náš organizmus. Aké má využitie v kuchyni a akými látkami zásobí naše telo?
Listy sa zberajú na sušenie i okamžitú spotrebu. Sú veľmi zdravé, pomáhajú riešiť najmä ťažkosti tráviaceho systému.
Je to užitočná bylinka, ktorá sa používa pri varení aj na liečebné účely. Pomáha dokonca aj vtedy, keď sa tešíme plnému zdraviu. Ako?
Nie je veľa rastlín, ktoré pozitívne vplývajú na celý ľudský organizmus. Jednu takú vám predstavujeme.
V kuchyni patrí k mimoriadne výrazným ingredienciám. Je aromatický, má nezameniteľnú chuť i vôňu. Nie každému to vyhovuje, ale aj tak má stabilné miesto v našej kuchyni.
Aj keby ste v tomto období nešli do lesa, to, že je sezóna medvedieho cesnaku, zistíte z jedálnych lístkov reštaurácií, ale aj z ponuky supermarketov. Obľuba medvedieho cesnaku v posledných rokoch prudko stúpla, táto bylina však nie je v nijakom prípade kulinárskym nováčikom, ale starou známou.
Väčšina z nás pozná rozmarín ako bylinku, ktorú používame v kuchyni. Dodá chuť mäsu, prílohám aj omáčkam, používa sa do likérov, zemiakom dodá extra chuť a rozhodne nesmie chýbať pri grilovaní mäsa. Dokáže však ešte viac.
Chrípka nás dokáže vyradiť zo života na niekoľko dní. Kde hľadať pomoc? V prírodných a rokmi overených prostriedkoch. Napríklad bylinkovými čajmi.
Petržlenová vňať je nielen zelenou okrasou polievok.
Meno má ako stredoveká čarodejnica, ale to len podčiarkuje moc byliny, ktorej domovom je amazonský dažďový prales.
Veľa žien počas menštruácie trápia bolesti brucha, nevoľnosť a bolesti hlavy. Proti týmto príznakom existuje rad byliniek: koreň angeliky, zázvor alebo vitex jahňací.