Ako dostať viac olivového oleja do jedálnička? Napríklad aj vďaka novým a chutným receptom.
Menopauza je prirodzeným cyklom v živote každej ženy. No prežiť ho je možné úplne prirodzene.
Menštruačný cyklus, klimaktérium, nadmerný stres. Aj tieto faktory môžu ovplyvniť sexuálnu túžbu u žien.
Nepravidelný cyklus, nedostatok hormónov či ťažkosti v menopauze. Škálu týchto typických dámskych problémov dokážu vyriešiť vzácne látky obsiahnuté v bylinách.
Vážia sa na gramy, a predsa dajú jedlu celkom inú chuť, vôňu, vzhľad, ba aj látky pre zdravie.
Žiaria všetkými farbami, rozveseľujú telo a myseľ. Na jar by našim príbytkom rozhodne nemali chýbať voňavé bylinky. Aké benefity majú pre naše zdravie?
Pri bylinkách si rovnako ako pri užívaní liekov treba dať pozor na dávkovanie, vzájomné interakcie s inými bylinkami a liekmi, na správne skladovanie či dátum spotreby.
Púpave oprávnene patrí miesto na jarnom stole - v tomto období najmä jej listom. Nie je to obyčajná burina, ako ju vníma našinec.
Bylinky sa už po stáročia sa využívajú na lekárske, kulinárske či kozmetické účely. Najčastejšie ich však používame vnútorne, vo forme bylinných odvarov.
Ako darovať vlasom viac krásy či zdravia aj počas zimy? Jednoduché tipy, ktoré nezaťažia vašu peňaženku.
Ak by ste hľadali bylinku, ktorej účinky by ste nespočítali ani na prstoch oboch rúk, určite by vám odborníci na bylinky ako prvý ponúkli harmanček.
Panna vystrieda ohnivého leva, v tomto prípade ochladenie prináša chlad aj v povahe ľudí, ktorí sa v tomto znamení narodili.
Vážia sa na gramy, a predsa dajú jedlu celkom inú chuť, vôňu, vzhľad, ba aj látky pre zdravie.
Uskladnenie byliniek môže byť jednoduché – napríklad nadrobno nasekanými bylinkami naplníme nádobky na ľad a zalejeme rozpusteným maslom.
Zmierňovanie fyzických bolestí, lepšie imunita, nízky cholesterol a dobrá nálada. Aj takéto vlastnosti sa pripisujú mäte, koriandru, feniklu a aloe vera.
Kvety pažítky sú pôvabné, lákajú včely a iný hmyz bohatstvom nektáru. V gastronomickej praxi pažítka nie je len polievkovou zelenou bylinou.
Bryndza sa na Slovensku objavila v polovici 15. storočia, bežnou sa však stala až počas 17. storočia a komerčne sa začala spracovávať v 80. rokoch 18. storočia.
Lahodné zelené lístky medvedieho cesnaku, plné vitamínov a minerálov, sa dajú upraviť na mnoho spôsobov.
Bylinky zasadené v záhrade, vo vyvýšenom záhone alebo v kvetináči majú rovnaké pôdne podmienky. Ak im chcete poskytnúť rôzne stanovištia, potrebujete väčšiu plochu.
Chudobienka obyčajná, sirota, husací kvietok, biele očko... Kvitne od prvých jarných dní až do jesenných mrazíkov, prakticky sedem mesiacov, preto sedmokráska.