Reagoval tak na krok spoločnosti Meta zrušiť svoj program na kontrolu faktov.
IVAN HOFFMAN: Naša civilizácia sa nachádza v stave klinickej smrti a žiadny nápad, ako ju resuscitovať, si nemôžeme dovoliť umlčať.
Je jedinou herečkou zo Slovenska, ktorá získala prestížnu cenu európskeho rozmeru.
Kremeľ obhajuje potláčanie slobody prejavmi a cenzúru médií.
Autoritárske režimy pritvrdzujú. Rusko a Venezuela zablokovali četovaciu platformu Signal, cez ktorú si mohli používatelia posielať šifrované správy.
Divákom v našich končinách utkvel v pamäti ako jeden z hlavných hrdinov filmu, ktorý Poliaci považujú za svoju najlepšiu komédiu.
Britský program pre záhradkárov prenikol do televízie KĽDR, prešiel však cenzúrou.
Apple chystá spoluprácu s čínskym molochom Baidu, ktorý má byť dodávateľom modelov umelej inteligencie pre nové iPhony.
Goergina na fotografii prešla úpravou cenzorov.
Amerika, krajina slobodných. Či nie?
Prečo Francúzi vystavujú na Slovensku legendu českej maľby? Prečo sa spojili milovníci umenia z troch krajín, kvôli jednej výstave? Prečo je jedinečná?
Výstava je esenciou buričstva maliara, ale aj vzdoru zberateľov, milovníkov a znalcov menia proti ľudskej hlúposti a obmedzenosti.
Pozrite si jeho obrazy: Rebel Jiří Načeradský sa za bývalého režimu musel živiť ako reštaurátor fasád. Jeho kresby pritom vystavovala slávna galéria v Paríži.
SILVIA RUPPELDTOVÁ: Citlivý čitateľ by mal dokázať odlíšiť medzi subjektívnymi názormi postáv a zámerným ideologizovaním, medzi satirou, iróniou, zveličovaním a pózou.
Nie len konkrétne filmy, ktoré zobrazujú Čínu v nevhodnom svetle, ale aj celé produkcie a tiež samotní herci sa dostali do nemilosti "draka".
Britský spisovateľ Roald Dahl je známy svojimi knihami pre deti ako Charlie a továreň na čokoládu či Matilda.
S Vicou Kerekes by sa dalo hovoriť hodiny o jej hereckých rolách, na konte ich má niekoľko desiatok – najnovšie aj v historickej snímke Slúžka.
Viaceré veľké čínske firmy sa s čínskou vládou podelili o svoje algoritmy. V zahraničí by bolo niečo také nepredstaviteľné.
Prvá vlna komunistickej cenzúry sa prevalila už po roku 1948. Prednosť mali ideologicky podfarbené diela a slobodná tvorba sa zakázala.
Poslanci ruskej Štátnej dumy, dolnej komory parlamentu, schválili vo štvrtok zákon, ktorý uľahčí zásahy voči zahraničným aj domácim médiám. Informovali o tom agentúry AFP a AP.