IVAN ŠTÚR: Bolo šťastím narodiť sa v Československej republike, ktorá predstavovala úžasné podnetné prostredie.
Pri príležitosti 100. výročia založenia Československej republiky, sme sa pozreli na ekonomický vývoj Československa.
Jeseň 1972. Vlasy hipíkom stále dorastajú a bigbít je čoraz tvrdší. Okupačná sovietska armáda sa v ČSSR cíti ako doma a súdruh Biľak vystupuje na zasadnutí ÚV KSČ so zásadnou správou.
Občania prvorepublikového Československa po jeho vzniku boli blízko životnej úrovne Rakúšanov či Nemcov. Potom prišiel pád.
SAŠA UHLOVÁ: Generácia ľudí, ktorí sa po skončení českej hymny ešte stále nadychujú, aby pokračovali, pomaly starne, ale napriek tomu máme pred sebou budúcnosť.
Denník Pravda uverejňuje seriál s názvom Tajné správy CIA o Československu.
Denník Pravda uverejňuje nový seriál s názvom Tajné správy CIA o Československu.
Československu sa nikdy úplne nepodarilo ekonomicky odpútať od bývalej monarchie a vybudovať podľa plánov pri vzniku štátu ekonomicky najsilnejšiu krajinu v Európe.
PETER WEISS: Augustové dni sú vždy príležitosťou pripomenúť si obrovské nádeje a očakávania, ktoré rok 1968 priniesol vo vtedajšej Československej socialistickej republike.
Kedy bola vlastne obnovená Československá republika? Po vypuknutí SNP? Alebo po príchode delegácie z Moskvy do Košíc, či až pri oslobodení Prahy? Všetko zlé.
Takú slávu už Čierna nad Tisou nezažije, hovorí 83-ročný Emil Šimo. Pred polstoročím bol svedkom rokovaní najvyšších predstaviteľov Československa a Sovietskeho zväzu.
Úspechy, ale aj problémy a krízy vydláždili históriu Československa, ktorého najvýraznejšie momenty zachytáva výnimočná výstava na Bratislavskom hrade venovaná 100. výročiu vzniku ČSR.
Nie je to tak dávno, čo sa zdalo, že legendárne kúpalisko v Trenčianskych Tepliciach zničí nezáujem a zub času. Dnes však láme štatistiky návštevnosti.
Ak sa povie Pražská jar, čo starší si hneď spomenú na Dubčekove rožky a na prvé voľné soboty. Ale tých niekoľko mesiacov slobody v roku 1968 prinieslo oveľa viac.
Americká speváčka LP, pesničkár Rodriguez, Kronos Quartet či Jana Kirschner sprevádzaná sláčikmi patrili k hviezdam posledného dňa 22. ročníka festivalu Pohoda.
Obyvatelia i návštevníci Bratislavy si budú môcť obzrieť Prezidentský vlak ešte počas stredajšieho dňa.
Cyklisti sa na trasu vydali už v nedeľu 17. júna spred železničnej stanice Friedrichstrasse v Berlíne, kde záchranu detí pripomína pamätník.
Je 100 rokov od bitky pri talianskej rieke Piava, jednej z rozhodujúcich v prvej svetovej vojne. Zapojila sa do nich aj samostatná česko-slovenská armáda v Taliansku.
Informoval o tom francúzsky denník Vosges matin, ktorý vychádza v regióne, kde sa slávnostný akt 30. júna uskutoční.
Historické priestory Budatínskeho hradu v Žiline sa stali v stredu na jeden deň miestom nakrúcania česko-slovenskej rozprávky Keď draka bolí hlava.