Kvôli koronakríze sa po celom svete cestovanie zredukovalo na minimum Cestovatelia cítia nespokojnosť, ba až depresie, potvrdili aj vedci.
Predstavovali ste si niekedy, aký bude svet o niekoľko desiatok rokov? Čo bude rovnaké ako dnes a v čom sa bude život líšiť? A ako bude vyzerať cestovanie?
Globálny cestovný ruch stratil 320 miliárd USD (270,11 miliardy eur) za prvých päť mesiacov roka v dôsledku ochorenia COVID-19.
Výber vhodnej vône je pre niekoho proces skúmania a hľadania. Objavovania nového. Patríte do tejto skupiny? Správne...!
Aj napriek pretrvávajúcej hrozbe nákazou koronavírusom sa v letnom období rozbehlo cestovanie.
V Európskej únii existujú veľké rozdiely v oblasti životnej úrovne, akú si obyvatelia jednotlivých krajín môžu dovoliť.
Pamätáte sa ešte na socialistické dovolenky v Bulharsku? Rodiny tam cestovali zväčša autom, čo si vyžadovalo veľké prípravy, dva dni cesty a riadnu dávku trpezlivosti. Dnes to zvládnete za 15 hodín.
Najmä európske krajiny otvárajú hranice, vytvárajú letecké mosty a cestovné bubliny a v niektorých prípadoch dokonca ponúkajú stimuly.
Novela zákona o zájazdoch upravila práva a povinnosti cestovných kancelárií a klientov v súvislosti s mimoriadnou situáciou týkajúcou sa ochorenia COVID-19.
Objednali ste si dovolenku ešte pred vypuknutím pandémie koronavírusu a nechcete odcestovať? Cestovná kancelária peniaze vráti len vybraným klientom.
Medzinárodné lety najskôr od februára 2021 a rozbeh domáceho cestovného ruchu nie skôr ako v decembri 2020 - takto vidí budúcnosť cestovania JAR.
Väčšina štátov volí pri otváraní hraníc opatrný prístup. Medzi viacerými krajinami vznikajú takzvané "cestovateľské bubliny".
Obmedzenia v cestovaní a obavy zo šírenia koronavírusu menia dovolenkové plány mnohým Slovákom.
Ľudia na palube lode s karanténou sa okrem strachu z nakazenia vírusom potýkali aj s inými problémami - nedostatok bežných liekov, nutnosť pracovať či nuda.
Talianska vláda minulý týždeň schválila nariadenie, ktoré od 3. júna umožňuje slobodné cestovanie v rámci celého Talianska a z ostatných krajín EÚ.
Nemecká vláda predpokladá, že v mnohých častiach Európy bude toto leto aj napriek pandémii možné dovolenkovať.
Aktuálny zákaz pre medzinárodnú osobnú leteckú dopravu zo Slovenska a späť s platnosťou do 14. mája bude opäť predĺžený o ďalších štrnásť dní, teda do 28. mája.
ZSSK od nedele obnoví vnútroštátnu dopravu, vlaky pôjdu podľa riadneho grafikonu
Číňania využili uvoľnenie vnútroštátnych zákazov cestovania a vyrazili na obľúbené turistické miesta.
V súčasnej situácii sa cestovateľské sny zdajú vzdialené - pláže sú nedosiahnuteľným luxusom, vzrušujúce mestá akoby boli milióny svetelných rokov.