Parlamentné a prezidentské voľby sa majú konať 24. decembra.
Líbyu sužuje chaos, odkedy tam v roku 2011 zvrhli dlhoročného diktátora Muammara Kaddáfího
Nemecká kancelárka pritom zdôraznila, že konflikt v Líbyi nie je možné vyriešiť vojensky, a preto je nevyhnutné prímerie, ako aj pokrok v politickom procese
Delegácia líbyjskej medzinárodne uznanej vlády premiéra Fájiza Sarrádža sa odmietla stretnúť s veliteľom Líbyjskej národnej armády Chalífom Haftarom.
Stalo sa tak deň pred berlínskou medzinárodnou konferenciou o riešení líbyjského konfliktu.
Haftar oddialil podpísanie konečnej podoby dohody o trvalom prímerí.
Francúzske ministerstvo obrany v stredu priznalo, že tieto rakety americkej výroby patrili pôvodne francúzskym ozbrojeným silám.
Ankara vyzvala na ich okamžité prepustenie, inak sa Haftarove sily stanú legitímnym cieľom pre turecký vojenský úder.
PAVEL P. KOPECKÝ: Intenzita bojov v zrútenej Líbyi rastie. Na pochod k Tripolisu vyrazili povstalci maršala Chalífa Haftára.
SILVIA RUPPELDTOVÁ: Krajinu, ktorej kmeňovú štruktúru stmeľovala tvrdá ruka Muammara Kaddáfího, sa po vlne protestov tzv. arabskej jari podarilo zmeniť na kašu.
Líbya sa od zvrhnutia dlhoročného vodcu Muammara Kaddáfího v roku 2011 nespamätala z chaosu.
Reakcia prišla po štvrtkovom rozkaze veliteľa tzv. Líbyjskej národnej armády (LNA) Chalífu Haftara na postup na hlavné mesto Tripolis.
Východolíbyjské jednotky generála Haftara začali pozemnú ofenzívu v snahe získať späť ropný prístav Rás Lanúf, o ktorý ich pripravili radikáli pôvodom z Benghází.
Rusko súhlasilo s tým, že vyzbrojí jednotky líbyjského generála Chalífa Haftara.
Líbyjský najvyšší súd vo štvrtok označil voľbu nového premiéra Ahmada Mítíka za nezákonnú. Mítíkovi právnici sa proti verdiktu ihneď odvolali.
Líbyjská vojenské lietadlá v stredu bombardovali základňu islamistických milícií v Benghází na východe krajiny.
Líbyjská vláda v pondelok označila za pokus o štátny prevrat útok milícií bývalého povstaleckého generála Chalífa Haftara na líbyjský parlament.