Všetci sme sa nejako učili a naučili chodiť a mnohí sme sa to, bohužiaľ, naučili nesprávne.
Plánujete aj tento rok naštartovať organizmus po zime jarným detoxom? Nezameriavajte sa len na telo, ale aj na dušu.
Chôdza je najprirodzenejšia ľudská aktivita. A prináša telu neskutočný rad benefitov. Jej zanedbávanie poškodzuje prakticky celý organizmus.
V čom konkrétne nám dokáže pomôcť trochu aktivity na vlastných nohách?
Aké druhy nesprávnej chôdze poznáme? A ako kráčate vy?
Kŕče, nadúvanie, bolesti hlavy či nedostatok energie. Niektoré ženy môžu tieto dni strácať chuť do fyzickej aktivity a radšej volia pokojný režim. Ako je to s cvičením v tomto období?
Chôdza, krátky beh či bicyklovanie. Druhy športov, ktoré si žiadajú pobyt na čerstvom vzduchu a vo vyššom veku zvlášť zlepšujú nielen kondíciu, ale aj psychickú pohodu.
Vedci sa v novom výskume nechali počuť, že prechádzky podporujú pozitívne zmeny v centrálnej nervovej sústave. Jednoducho povedané: Chôdza omladzuje mozog.
Kombinácia dvoch vecí, ktoré na prvý pohľad nepatria k sebe. Vedci na základe mini výskumu tvrdia, že žuvačka pomáha pri zhadzovaní nadbytočných kilogramov.
Dni sa pomaly skracujú, čo u mnohých vyvoláva pocity splínu, nostalgie až zlej nálady. Vylepšiť si ju však môžete rýchlo a prakticky zadarmo.
Rok 2017 bol najťažší v živote, priznal olympijský šampión.
Talianska reprezentantka Antonella Palmisanová triumfovala v chôdzi žien na 20 km na OH v Tokiu.
Slovenská atletická legenda uzavrela kariéru na olympijských hrách v Tokiu.
Strojári na Stanfordovej univerzite vyvíjajú prototyp členkového exoskeletonu, ktorý pomáha ľuďom rýchlejšie kráčať.
Viac pohybu môže priniesť seniorom s reumatoidnou artritídou vykúpenie z bolesti. Pravidelné cvičenie môže zmierniť trápenie s kĺbmi či kolenami.
Viete správne chodiť? Predstavte si 10-ročné dieťa, ktoré dostalo jednotku a radostne kráča domov, aby to oznámilo rodičom. To je tzv. vertikálna chôdza.
Dlhodobý nedostatok pohybu škodí. Odporúčané množstvo pohybu sa dá dosiahnuť aj doma, bez špeciálneho vybavenia a s obmedzeným priestorom. Ako zostať aktívny?
U pomalých chodcov je takmer štyrikrát vyššia pravdepodobnosť úmrtia na COVID-19.
Seniori, ktorí sa pravidelne venujú behu, sa môžu udržať v skvelej kondícii približne na takej úrovni ako o polovicu mladší ľudia.
Je vedecky dokázané, že každý, kto sa v bežnom živote dostatočne a pravidelne hýbe, je zdravší.