Postihujú až polovicu pacientov.
Liečba pacientom pomáha žiť normálny život.
Pacienti žijú v strachu, že nebudú mať nablízku toalety.
Viete, čo znamená mať pri zápalovom ochorenia čreva tzv. píšťalu? Ide o veľmi nepríjemný stav.
Čo sú to nešpecifické zápalové ochorenia čriev? Možno ich vyliečiť?
Vedci z českej Akadémie vied testujú nové postupy pre liečbu komplikácií Crohnovej choroby na miniatúrnych prasiatkach.
Črevné ochorenia, ako je Crohnova choroba alebo ulcerózna kolitída sú ovplyvnené tým, čo jeme.
Crohnova choroba je stav, ktorý spôsobuje zápal (opuch a bolesť) v stene tráviacej sústavy. Postihnutá môže byť ktorákoľvek časť tráviacej rúry.
Črevné zápalové ochorenia, ktoré zahŕňajú Crohnovu chorobu a ulceróznu kolitídu, sú častými celoživotnými chronickými zápalovými ochoreniami.
Črevné zápalové ochoreniasú častými celoživotnými chronickými zápalovými ochoreniami, ktoré primárne postihujú mladých ľudí v období dospievania a skorej dospelosti.
Všeobecná zdravotná poisťovňa od októbra nebude uhrádzať plnú sumu moderného biologického lieku na Crohnovnu chorobu. Doplatok pacientom z nuly stúpne na 320 eur.
Českí vedci vedia vyrobiť látku butyrát, ktorá je súčasťou črevnej mikroflóry.
Syr na recept? V tomto prípade by išlo o chutnú medicínu! Isté druhy syrov vraj majú liečiť črevné ochorenia a pomáhať pri rakovinovej terapii.
Neliečený celiatik má vyššie riziko niektorých autoimunitných, ale aj zhubných ochorení, napríklad lymfómu. Problém s lepkom je však súčasťou viacerých diagnóz.
V súčasnosti existuje približne sto autoimunitných chorôb. Patrí medzi ne celiakia či reumatoidná artritída. Ide o choroby, pri ktorých imunitný systém útočí na vlastné bunky.
Naše črevá, ako aj celý tráviaci trakt, predstavujú najväčšiu plochu, ktorou prichádzame do styku s vonkajším prostredím.
Život s chorobami čriev nie je jednoduchý. Prinášame vám však príbehy pacientov, ktoré dokazujú, že aj s chorobami čriev sa dá žiť plnohodnotne
Nešpecifickým zápalovým ochorením čriev, v skratke IBD, trpí na Slovensku viac ako 10-tisíc ľudí. Rozdeľujú sa na Crohnovu chorobu, ulceróznu kolitídu a neklasifikované IBD.
Pri nešpecifických zápalových ochoreniach čreva pomôže lekár. Ide o chronické autoimunitné ochorenia, pri ktorých pacientov imunitný systém útočí proti štruktúram vlastného tela.
Človek, ktorý sa nadmerne potí, vie, aké je to nepríjemné. Pri prakticky neznámom ochorení s názvom hidradenitída sa pachové potné žľazy ešte navyše bolestivo zapália a hnisajú.