Počet jazykov, ktorými sa na svete hovorí, sa odhaduje na približne 7 000.
Je známe, že Taliani sa cudzie jazyky veľmi neučia, bez taliančiny tam veľmi nepochodíte. V ktorých krajinách, naopak, majú miestni najlepšiu angličtinu?
Rozhovor s polyglotkou Lýdiou Hric Machovou, ktorá radí, ako sa učiť cudzie jazyky. Netreba na to talent ani jazykové školy a dá sa pri tom zabaviť.
Najväčší podiel obyvateľov ovládajúcich cudzí jazyk majú - podľa očakávaní - severské a pobaltské krajiny.
Čo sa týka zahraničných brigád, eviduje pracovný portál Profesia.sk najviac pracovných ponúk do Českej republiky, Holandska a Nemecka.
Ak sa vám niekedy zdalo, že Taliani melú ako stroje a za sekundu povedia aspoň milión slov, budete sa pravdepodobne diviť, ale sú aj rýchlejší.
Až v 60 percentách pracovných ponúk vyžadujú dnes zamestnávatelia od uchádzačov ovládanie aspoň jedného cudzieho jazyka. U vysokoškolákov to pokladajú za samozrejmosť.
Prax a znalosť anglického jazyka sú dve z troch najdôležitejších požiadaviek, ktoré vyžadujú zamestnávatelia od absolventov vysokej školy.
Učenie sa cudzej reči prináša aj vo vyššom veku veľa zábavy. Starší ľudia sa môžu vďaka neziskovej organizácii STÁLE DOBRÍ priučiť cudzím jazykom aj netradične.
Nemám talent, nemám čas, na jazyky nie som, príliš sa hanbím. Takéto a podobné obavy vám pri učení veľmi nepomôžu. Prinášame tipy, ako sa ich zbaviť.
Znalosť angličtiny sa stala samozrejmosťou. Výhodou je ovládanie každého ďalšieho jazyka, v našich zemepisných šírkach určite aj nemčiny.
IGOR DANIŠ: Pokiaľ sa chce mladý človek v hlavnom meste osamostatniť alebo prichádza z iného regiónu, z ponúkaného učiteľského platu proste nevyžije
Učenie sa cudzích jazykov rozvíja aj ďalšie schopnosti. Zistite, ktorých sedem z nich to je.
Základné školy si môžu od septembra vybrať, ktorý cudzí jazyk začnú v treťom ročníku vyučovať ako prvý.
Najväčšou zmenou vo vzdelávaní bude uvoľnenie výučby cudzieho jazyka.
Bratislava opäť ožije cudzími jazykmi. Klasické, exotické, ale aj prastaré jazyky odznejú koncom septembra v priestoroch Ekonomickej univerzity.
Na podujatí LingvaFest'2019 sa dozviete všetko o cudzích jazykoch, napríklad aj o metóde Goldlist, práci s kartičkami alebo o pamäťových palácoch.
Do Svetového dňa sprievodcov sa bezplatnými prehliadkami zapojí viac ako dvanásť miest Slovenska. Novinkou budú prehliadky vo viacerých cudzích jazykoch.
Naučíte sa nový jazyk, ale zlepší sa vám napríklad aj pamäť.
Chcete žiť lepšie? Učte sa anglicky! Cena za jej neznalosť je čoraz vyššia. Konštatuje to aj každoročný celosvetový prieskum znalosti angličtiny EF English Proficiency Index.