Ak sa vám niekedy zdalo, že Taliani melú ako stroje a za sekundu povedia aspoň milión slov, budete sa pravdepodobne diviť, ale sú aj rýchlejší.
Až v 60 percentách pracovných ponúk vyžadujú dnes zamestnávatelia od uchádzačov ovládanie aspoň jedného cudzieho jazyka. U vysokoškolákov to pokladajú za samozrejmosť.
Prax a znalosť anglického jazyka sú dve z troch najdôležitejších požiadaviek, ktoré vyžadujú zamestnávatelia od absolventov vysokej školy.
Učenie sa cudzej reči prináša aj vo vyššom veku veľa zábavy. Starší ľudia sa môžu vďaka neziskovej organizácii STÁLE DOBRÍ priučiť cudzím jazykom aj netradične.
Nemám talent, nemám čas, na jazyky nie som, príliš sa hanbím. Takéto a podobné obavy vám pri učení veľmi nepomôžu. Prinášame tipy, ako sa ich zbaviť.
Znalosť angličtiny sa stala samozrejmosťou. Výhodou je ovládanie každého ďalšieho jazyka, v našich zemepisných šírkach určite aj nemčiny.
IGOR DANIŠ: Pokiaľ sa chce mladý človek v hlavnom meste osamostatniť alebo prichádza z iného regiónu, z ponúkaného učiteľského platu proste nevyžije
Učenie sa cudzích jazykov rozvíja aj ďalšie schopnosti. Zistite, ktorých sedem z nich to je.
Základné školy si môžu od septembra vybrať, ktorý cudzí jazyk začnú v treťom ročníku vyučovať ako prvý.
Najväčšou zmenou vo vzdelávaní bude uvoľnenie výučby cudzieho jazyka.
Bratislava opäť ožije cudzími jazykmi. Klasické, exotické, ale aj prastaré jazyky odznejú koncom septembra v priestoroch Ekonomickej univerzity.
Na podujatí LingvaFest'2019 sa dozviete všetko o cudzích jazykoch, napríklad aj o metóde Goldlist, práci s kartičkami alebo o pamäťových palácoch.
Do Svetového dňa sprievodcov sa bezplatnými prehliadkami zapojí viac ako dvanásť miest Slovenska. Novinkou budú prehliadky vo viacerých cudzích jazykoch.
Naučíte sa nový jazyk, ale zlepší sa vám napríklad aj pamäť.
Chcete žiť lepšie? Učte sa anglicky! Cena za jej neznalosť je čoraz vyššia. Konštatuje to aj každoročný celosvetový prieskum znalosti angličtiny EF English Proficiency Index.
Podiel pracovných ponúk, ktoré vyžadujú odborné znalosti a zručnosti, sa výrazne znížil. Nahradzujú ich požiadavky na mäkké zručnosti ako logické myslenie či práca v tíme.
Študenti mali možnosť vypočuť si klingočtinu zo seriálu Star Trek, ale aj svahilčinu a thajčinu.
Angličtina ako prvý povinný jazyk už nemusí byť diktátom školských osnov. Základné školy by mali ponúknuť deťom na výber aj nemčinu, ruštinu a románske jazyky.
SILVIA RUPPELDTOVÁ: Jazyky a to, ako k nim pristupujeme, sú často v zajatí škodlivých klišé: užitočnosti, ľubozvučnosti, jednoduchosti či, naopak, zložitosti.
Záujem o privyrobenie si ako doučovateľ či doučovateľka sa zvýšil. Potvrdzuje to analýza portálu Domelia.sk.