Rozpočtovú sekeru majú zaplatiť len ľudia. Vláda na sebe šetriť nechce, hoci môže, hodnotí nové dane analytik.
ĽUBOŠ PAVELKA: Podľa analýzy spoločnosti Mazars patrí Slovensko medzi krajiny, kde si štát percentuálne najviac odkrojí z peňazí predstavujúcich mzdy, platy a odmeny zamestnancov.
ĽUBOŠ PAVELKA: Spoločnosť Airbnb zaoberajúca sa sprostredkovaním krátkodobého ubytovania cez internet zažila v posledných troch rokoch množstvo rán pod pás.
Koľko môžete ako dôchodca zarobiť, aby ste neplatili odvody do Sociálnej poisťovne? Môžete si odvodovú úľavu uplatniť z viacerých dohôd o vykonaní práce?
Starobný dôchodca môže mať ako SZČO príjem v akejkoľvek výške. Neplatí to pri predčasnej penzii. Tam sa uplatňuje zákaz súbežného poberania dôchodku a dosahovania príjmu.
Výplatný termín je snáď najobľúbenejším dňom v mesiaci, keď na účet príde istá suma peňazí. Napadne vám pozrieť si svoju výplatnú pásku?
Veľká reforma prostredníctvom ústavného zákona ešte nenabrala reálne kontúry.
Penzisti pracujúci na dohodu nemusia vždy platiť odvody do Sociálnej poisťovne.
Náklady na hodinovú prácu zamestnanca z jednotlivých štátov sa líšia aj o niekoľko eur. Pri nízkych mzdách sa rozdiel zväčšuje najvýraznejšie.
Zmeny zásadnejšie pocítia najmä živnostníci.
Toto je výber piatich najdôležitejších článkov tohto týždňa, ktoré priniesla redakcia ekonomiky denníka Pravda.
Vláda by sa podľa liberálov mala vo vládnom programe zaviazať k zavedeniu ústavného zákona.
Navyše, medziročný výpadok príjmov v roku 2020 na úrovni 2 % je výrazne menší, ako boli prvotné očakávania, hovoriace o 6,9 % prepade.