Dnešným dňom začína Cyprus zhromažďovať dáta o skutočných majiteľoch firiem, ktoré sú na ostrove registrované.
ĽUBOŠ PAVELKA: Hazardovať s požičanými peniazmi sa môže stať v najbližších rokoch osudným mnohým manažérom spoločností podnikajúcich s rizikom na cudzí účet.
Biznis v daňových rajoch neutícha. Podľa posledných dát sa v krajinách, ktoré sú definované ako daňový raj, nachádza 5 298 slovenských spoločností.
Aktuálne sa v nich nachádza 5 298 slovenských spoločností.
Európska únia pridala štyri krajiny na zoznam nespolupracujúcich daňových rajov.
V daňových rajoch sídli takmer 5-tisíc slovenských podnikov. Rok 2019 bol ich počet rekordný.
ALENA KREMPASKÁ: WikiLeaks uverejnil dokumenty nadnárodnej firmy Samherji. Dokazujú, že podplácala politikov v Namíbii, aby získala lukratívne kvóty na rybolov.
Top daňovým rajom pre Slovákov sú Spojené štáty americké a predbehli už aj Holandsko.
Najobľúbenejším daňovým rajom u Slovákov pritom naďalej zostáva Holandsko. Nasledujú USA a Cyprus.
V krajinách s daňovým zvýhodnením aktuálne sídli dovedna 4881 slovenských podnikov s podielom na základnom kapitále takmer 10,37 miliardy eur.
V daňových rajoch v súčasnosti sídli spolu 4 826 slovenských firiem s podielom na základnom kapitále vo výške takmer 10,5 miliardy eur.
Kým detailné dáta z prvého polroka 2018 ukazovali, že počet slovenských spoločností s vlastníkom sídliacim v daňovom raji medziročne klesá, firmy straty v treťom kvartáli zmazali.
Británia chce nariadiť svojim zámorským územiam považovaným za daňové raje, aby zverejnili tajné informácie o vlastníctve firiem.
Poslanci Európskeho parlamentu odobrili koncept spoločného základu dane. Týkať by sa mal všetkých globálnych firiem s ročným obratom vyše 750 miliónov eur.
Takmer 10,5 miliardy eur. To je suma základného kapitálu slovenských firiem, ktorých materské spoločnosti sídlia v niektorom z daňových rajov.
V krajinách z čierneho zoznamu neustále podniká 37 slovenských spoločností, pričom pred zmenami v listinách ich bolo až 582.
Osem krajín sveta bolo v utorok vymazaných z čierneho zoznamu daňových rajov, ktorý založila a vedie Európska únia.
Známa švajčiarska diskrétnosť v oblasti finančníctva a daní by mohla byť opäť výraznejšie oslabená. Dôvodom je nový plán na zrušenie anonymných akcií.
V takzvaných nových daňových rajoch má sídlo spolu 3 094 slovenských spoločností so základným kapitálom viac ako 1,4 miliardy eur.
ALENA KREMPASKÁ: Dnes sa bohatne tvrdou prácou – na vymyslení čo najkomplikovanejšej schémy, ako neplatiť dane.