Mnoho ľudí si pri názve tejto rastliny spomenie na hrdinku slávnej divadelnej hry. Menej je už takých, čo niečo vedia o jej pestovaní.
Zber dažďovej vody na doplnkové zavlažovanie má ekologický aj ekonomický význam.
Letná sezóna sa síce ešte nekončí, ale s blížiacou sa jeseňou sa bude naša pozornosť čoraz viac zameriavať na rastliny pestované vnútri v kvetináčoch. Ich polievanie má isté špecifiká.
Profesionálni záhradníci používajú na polievanie ovocných aj okrasných sadov a parkov jednoduchú, no veľmi účinnú pomôcku, ktorá sa dá využiť aj v menších záhradách.
Pestovanie vlastnej zeleniny a ovocia je veľký hit. Samozásobovateľmi sa môžete stať aj vo sfére rezaných kvetov. Vo váze vydržia dlhšie, keď dodržíte zopár odporúčaní.
Voda je nielen cenný prírodný zdroj, ale aj položka na účte, ktorá nám pri nesprávnom hospodárení dokáže pekne prevetrať peňaženku. Ako sa vyhnúť zbytočným stratám? Je na to päť trikov.
Ceny stúpajú a už včera bolo neskoro zamyslieť sa, na čom všetkom môžete ušetriť bez toho, aby ste si museli odoprieť pôžitok – napríklad zo záhradky. Začnite už od nadchádzajúcej sezóny používať dažďovú vodu.
Kalich tejto okrasnej rarity je magicky príťažlivý, pre hmyz to však znamená fatálnu atraktivitu. Zatiaľ čo najznámejšou mäsožravkou je muchalopka podivná, asi najkrajšou krčiažnik. Viete, ako ho pestovať a kŕmiť?
Milujete izbovky, ale nemáte pre ne dostatok miesta? Využite voľné steny bez toho, aby ste účelovo dokupovali nábytok opticky aj reálne zmenšujúci priestor.
Nie, nejde o omyl. Letné obdobia sucha síce dávajú záhrade poriadne zabrať, ale niekedy narobíme polievaním viac škody ako osohu. Kedy treba zavlažovať a kedy s tým radšej počkať?
Radi by ste prispeli k ochrane planéty? Osvojte si zelenší spôsob života. Ako lepšie hospodáriť s vodou?