Panoval hlad po nábojoch. Munícia bola na prísny prídel. Teraz tento hlad pominul, opísal ukrajinský delostrelec.
Rusko chrlí delostrelecké granáty trikrát rýchlejšie a štyrikrát lacnejšie ako Spojené štáty a krajiny Európskej únie, odhaduje poradenská spoločnosť Bain & Company.
Výrobca Nexter Systems dokázal skrátiť výrobný čas na polovicu (15 mesiacov), čiže tento rok bude k dispozícii približne 78 kusov, uviedol francúzsky minister obrany Sébastien Lecornu
Dodávky zbraní a potrebnej munície od spojencov pre Ukrajinu čoraz viac ohrozujú rôzne prekážky. V Európe sa však už objavujú náznaky zlepšovania situácie.
Video potvrdilo prvú stratu tanku Leopard 1A5 na Ukrajine. Bol poškodený delostrelectvom a posádka ho opustila. Zdá sa, že je v stave, v ktorom by sa dal odtiahnuť a ľahko opraviť.
Európa nedodá do marca Ukrajine sľúbený milión delostreleckých granátov. V budúcnosti by sa tento cieľ mohlo podariť splniť. Dovtedy však budú Ukrajinci platiť svojimi životmi.
Český operátor dronu na Ukrajine zverejnil video a popísal svoje skúsenosti. Kým oni dronmi hľadajú nepriateľské delostrelectvo, ruská artiléria sa pokúša nájsť ich granátmi.
Kým Ukrajina zvyšuje intenzitu delostreleckého ostreľovania ruských pozícií, Rusi odpovedajú zvýšeným počtom náletov s navádzanými bombami.
Delostrelectvo vo vojne na Ukrajine spôsobuje 80 až 90 percent strát protivníka. Preto je prirodzeným cieľom odvetnej paľby. Ukrajinskí delostrelci porozprávali napríklad o potrebe maskovania.
Vzhľadom pripomína kazetový rádiomagnetofón spred desiatok rokov. Je to ale vyspelá zbraň, ktorá v modernej vojne môže pred delostreleckou paľbou zachrániť veľa životov.
V čom spočíva opätovne rastúci význam niektorými už zatracovaného delostrelectva? Podľa generála Macka je veľmi efektívnou zbraňou.