Ukázalo sa, že afázia bola zrejme len jedným z príznakov niečoho horšieho - frontotemporálnej demencie.
Diagnózu potvrdila jeho rodina. Willis ukončil kariéru už vlani v marci kvôli afázii, chorobe, ktorá ovplyvňuje schopnosť hovoriť a porozumieť reči.
Známy americký pornohorec Ron Jeremy bol vyhlásený za psychicky nespôsobilého postaviť sa pred súd.
Nové liečivo proti Alzheimerovej chorobe s názvom lecanemab môže u pacientov spomaliť úbytok kognitívnych schopností.
Demencia je choroba, ktorá k normálnemu starnutiu nepatrí. Najčastejším typom je Alzheimerova choroba, ktorá sa niekedy vyskytuje aj v kombinácii s inými typmi demencie.
Ľudia, ktorí majú nočné mory aspoň raz týždenne, majú štyrikrát vyššiu pravdepodobnosť demencie.
Čím je človek starší, tým viac berieme ako samozrejmosť, že zabúda čoraz viac. Demencia je však choroba, ktorá k normálnemu starnutiu nepatrí.
Napriek tomu, že ohrozuje milióny ľudí, nejde o problém, ktorý zásadne súvisí s modernou dobou a so súčasným životným štýlom.
Ľudia, ktorí prekonali COVID-19, čelia aj dva roky po nákaze zvýšenému riziku mozgových problémov, bežne označovanému "mozgová hmla".
Ľudia, ktorí majú vzácnu krvnú skupinu AB by mali zbystriť pozornosť.
Vedci sa nechali počuť, že s pribúdajúcimi rokmi má fajčenie omnoho vážnejšie účinky na ľudské zdravie ako kedykoľvek predtým.
Nábeh na demenciu nie je iba sprievodným javom starnutia. Spomínané problémy dokáže spôsobiť aj konzumácia niektorých druhov potravín. Ktoré k nim patria?
Prinášame informácie o tomto zatiaľ nevyliečiteľnom ochorení. Ako sa prejavuje?
Prišli ste už niekedy o fotky a súbory uložené na pamäťovej karte? Oveľa horšie je však prísť o spomienky uložené v našej hlave. Prevencia je veľmi dôležitá.
Zachovanie zdravia, duševnej pohody, bystrej mysle i sociálnych kontaktov je len zlomok z predsavzatí do nového roka, ktoré majú reálnu šancu na úspech.
Ryby, orechy a olivový olej. Čo majú spoločné? Odborníci tvrdia, že dokážu zlepšiť pamäť jediným šikovným trikom. Výsledkom sú lepšie spomienky.
Singapurským vedcom sa podarilo po prvý raz vytvoriť v laboratóriu malé ľudské mozgy, ktoré napodobňujú hlavné patologické príznaky Parkinsonovej choroby.
Štúdia medicínskej univerzity Johna Hopkinsa potvrdila, že každých 10 decibelov straty sluchu zvyšuje až o 27 percent riziko, že sa u pacienta vyvinie demencia.
Počet ľudí s demenciou prudko rastie, uviedla v zverejnenej správe Svetová zdravotnícka organizácia (WHO).
Vedci z Cambridgeskej univerzity testujú nový systém využívajúci umelú inteligenciu, ktorý podľa nich môže diagnostikovať demenciu na základe jedinej snímky mozgu. Informovala o tom stanica BBC.