K zmiereniu slovenskej spoločnosti po atentáte na premiéra nedošlo, nespokojnosť sa hromadí a ochota diskutovať upadá. Dokážeme nájsť fóra, kde by sme diskutovať vedeli a chceli?
K zmiereniu slovenskej spoločnosti po atentáte na premiéra nedošlo a nespokojnosť sa hromadí. Pomôžu nám nové občianske fóra, aj keď ich politici budú ignorovať?
IVAN HOFFMAN: Žijeme v demokracii alebo v totalite? Už to, že sa pýtame, znamená, že „b“ je správne. O demokracii možno hovoriť iba vtedy, keď štát pracuje pre občanov.
Ako by mali vyzerať spoločenské systémy či fóra, ktoré predídu premene dlhodobo ignorovanej nespokojnosti do násilnej vzbury?
Ako diskutovať tak, aby sme iný názor nevnímali ako ohrozenie a útok proti nám samým?
Z predošlej diskusie vyplýva, že sme pre zmierenie ochotní urobiť veľa. Ako teda budovať mosty v praxi? Všetci chceme diskutovať. Teraz je vaša šanca!
Republikánsky prezidentský nominant Donald Trump (78) je na vrchole straníckej moci.
Diskutovali by sme s každým, a nemyslíme si, že „iné” názory sú nebezpečné, aj keď občas môžu byť hlúpe. Je naša ochota skutočná? Sme naozaj takí tolerantní? Zapojte sa do diskusie!
Čína nijako neskrýva svoje antipatie voči novozvolenému prezidentovi Laj Čhcing-teovi a označuje ho za "separatistu".
Konflikt v Sudáne medzi Burhanom a Hemetim zničil nádej na demokraciu, vedie k násiliu a neistote.
Súčasťou bolo aj verejné zhromaždenie, na ktorom sa čítalo spoločné vyhlásenie. To podpísalo 90 subjektov z celého Slovenska.
Herca Jána Koleníka zbožňujú tisíce divákov, jeho Instagram sleduje vyše 300 tisíc ľudí.
NATÁLIA MICHALOVOVÁ: To, čo umelá inteligencia vytvorí, do veľkej miery závisí od toho, čím sa kŕmi.
IVAN HOFFMAN: Keď novinári začnú riešiť sami seba, neznamená to iba, že existuje problém. Súčasne to znamená, že majú problém a niekedy je to dôkaz, že oni sami sú problémom.
IVAN HOFFMAN: Najväčším paradoxom liberálnej demokracie je, že jej predstaviteľmi nie sú ani liberáli, ani demokrati. Sú to vyštudovaní technokrati.
IVAN HOFFMAN: Starým skeptikom je vopred jasné, že vzbura proti totalite v mene slobody a demokracie dovedie rozvadenú spoločnosť nakoniec späť k totalite.
IGOR DANIŠ: Atentát na Roberta Fica nie je len atentátom na premiéra, na predstaviteľa štátu, na občana Fica, je to rana do srdca našej demokracie, spoločnosti - Slovenska.
V prvých minútach 25. apríla 1974 sa z portugalskej rozhlasovej stanice Renascença ozvala melódia piesne Grȃndola, Vila Morena. Bol to signál na odštartovanie štátneho prevratu.
Konflikty, zbytočne „blbá" nálada a stagnácia. Napriek tomu, že sociálny dialóg považujeme za nevyhnutnosť, nie vždy sa darí jeho uplatňovanie. Prečo? A čo s tým? Zapojte sa do pokračovania diskusie!
Kým na Slovensku sa debata o tomto kroku ani poriadne nerozbehla, v susednom Rakúsku je to realita. Čo hrozí krajine, ktorá nepočúva názor mladej generácie?