JANIS VAROUFAKIS: Tak ako had zvlieka starú kožu aj Západ získava moc likvidáciou svojho hodnotového systému, ktorým si udržal prevahu počas 20. storočia, ale ktorý už v 21. storočí tomuto cieľu neslúži.
Je súčasný svet najnebezpečnejší od studenej vojny? Alebo sa nájde dôvod na optimizmus? A stal sa Donald Trump v magazíne Time oprávnene osobnosťou roka 2024?
Oproti jarnej vlne prieskumu pomer nespokojných stúpol.
Povzbudí nevydarený puč v Južnej Kórei diktátora Kim Čong-una v Pchjongjangu?
Trumpov návrat prináša pre Slovensko i Európu zmeny, s ktorými sa budeme musieť vyrovnať. Povedie Trumpov nástup k oslabeniu Európy, alebo ju naopak “nakopne”?
Čo bude Donald Trump na čele USA znamenať pre nás, pre Európu, pre našu bezpečnosť? Zapojte sa do digitálnej diskusie o tom, ako zvolenie Trumpa ovplyvní naše životy.
USA kritizovali súdny proces ako politicky motivovaný.
Paul Lendvai sa stal velikán rakúskej televíznej žurnalistiky, ktorý zanechal stopu aj na Slovensku.
Za najväčšie hrozby považujú najmä korupciu a nedostatočnú kvalitu politikov.
Netuším, aké zlozvyky si pestujú šoféri v iných krajinách, no isté je, že v Austrálii sa značnej obľube teší nepoužívanie, respektíve náhodilé používanie smerovky. A to nielen na menej rušných križovatkách.
K zmiereniu slovenskej spoločnosti po atentáte na premiéra nedošlo, nespokojnosť sa hromadí a ochota diskutovať upadá. Dokážeme nájsť fóra, kde by sme diskutovať vedeli a chceli?
K zmiereniu slovenskej spoločnosti po atentáte na premiéra nedošlo a nespokojnosť sa hromadí. Pomôžu nám nové občianske fóra, aj keď ich politici budú ignorovať?
IVAN HOFFMAN: Žijeme v demokracii alebo v totalite? Už to, že sa pýtame, znamená, že „b“ je správne. O demokracii možno hovoriť iba vtedy, keď štát pracuje pre občanov.
Ako by mali vyzerať spoločenské systémy či fóra, ktoré predídu premene dlhodobo ignorovanej nespokojnosti do násilnej vzbury?
Ako diskutovať tak, aby sme iný názor nevnímali ako ohrozenie a útok proti nám samým?
Z predošlej diskusie vyplýva, že sme pre zmierenie ochotní urobiť veľa. Ako teda budovať mosty v praxi? Všetci chceme diskutovať. Teraz je vaša šanca!
Republikánsky prezidentský nominant Donald Trump (78) je na vrchole straníckej moci.
Diskutovali by sme s každým, a nemyslíme si, že „iné” názory sú nebezpečné, aj keď občas môžu byť hlúpe. Je naša ochota skutočná? Sme naozaj takí tolerantní? Zapojte sa do diskusie!
Čína nijako neskrýva svoje antipatie voči novozvolenému prezidentovi Laj Čhcing-teovi a označuje ho za "separatistu".
Konflikt v Sudáne medzi Burhanom a Hemetim zničil nádej na demokraciu, vedie k násiliu a neistote.