Problémy s krivými mliečnymi zubami môžu mať za následok aj poruchy výslovnosti a artikulácie. Taktiež môžu prispievať k častejším úrazom a ochoreniam.
Každý túži po bielom a žiarivom úsmeve, ale často sa stáva, že nám úsmev zamrzne, keď vidíme, ako sa biela sklovina stále viac farbí do žlta.
Každý túži po žiarivom úsmeve. No pekné biele zuby nie sú len výsledkom genetiky, ale aj správnej starostlivosti a precízneho prístupu k vlastnému chrupu.
A kedy použiť aj zubnú pastu?
Akých chýb sa najčastejšie dopúšťame pri čistení zubov? Aká je tá správna technika ich čistenia? Stieranie či krúživý pohyb?
Dentálna hygiena nie je len o kráse. Prispeje vám na ňu zdravotná poisťovňa.
Kazy, krvácajúce ďasná, ale aj vážnejšie problémy išli počas pandémie akosi bokom. Odborníčka vraví, že je pravá chvíľa, aby sme sa zverili do rúk dentálnych hygienikov.
Fajčenie, víno, ale aj niektoré druhy potravín dokážu meniť farbu zubov. Hoci sa môže zdať, že je preto potrebné vyhýbať sa niektorým druhom jedál, nemusí to tak byť.
Vedeli ste napríklad, že kaz u budúcej mamičky môže ohroziť aj zdravie plodu? Viac prezrádza v rozhovore prezidentka Asociácie dentálnych hygieničiek v Slovenskej republike.
Hygiena ústnej dutiny sa pestuje od narodenia ako súčasť celkovej hygieny tela dieťatka, hovorí čeľustná ortopedička MUDr. Simona Dianišková.
Správna starostlivosť o ústnu dutinu sa začína pred prerezaním prvých zubov. Tie sa začínajú deťom prerezávať okolo šiesteho mesiaca života.
Zubné kazy trápili ľudí už od kamennej doby. "Zubný červ" bol pre ľudí nočnou morou. Bolesťami zubov totiž ľudstvo trpí už odpradávna.
Spolu s náladovosťou, tráviacimi ťažkosťami a bolesťami brucha sa môže počas vašich dní objaviť ešte jeden nepríjemný problém v podobe zapáchajúceho dychu.
Zmena životného štýlu a stravovacích návykov spojená so zvýšenou konzumáciou čerstvého ovocia či perlivých nealkoholických nápojov vedie k nárastu výskytu erózie zubov.
Vedecké štúdie dokazujú u detí pozitívny vzťah medzi príjmom voľných cukrov a zubným kazom.
Dentálnu hygienu u detí neradno zanedbať. Starať sa o detské zúbky treba hneď od narodenia. Akých chýb sa môžete dopustiť?
Je amalgám naozaj taký škodlivý?
Halitóza, ako sa nepríjemnému dychu hovorí odborne, nie je len spoločenským problémom.
Parodontitída je po zubnom kaze druhou najčastejšou príčinou straty zuba.
Hovorí sa "jedno dieťa, jeden zub". Zakladá sa táto "bájka" na pravde? Skutočne trpia zuby tehotných žien?