Zdravie tela je komplexná záležitosť – ak sa niečo deje v jednej jeho časti, môže to ovplyvniť aj časti iné.
Nie je to len fráza, ale zdravie je zo všetkého najdôležitejšie. Pretože pri zdravotných problémoch, alebo len obyčajnej chrípke s horúčkou, vás nebaví prakticky nič iné. Ako si teda zaručiť v roku 2025 lepší zdravotný stav?
Škodí zubom zubná niť? Aká kefka je najlepšia? Ničí cukor zuby? Odhaľte pravdu o najväčších mýtoch, ktoré ničia váš úsmev, a vyhnite sa zbytočným problémom.
Odborníčka nám prezradila tajomstvo zdravého úsmevu. Prečítajte si, ako predísť chybám v starostlivosti o zuby a udržať úsmev celej rodiny žiarivý a zdravý.
Problémy, ktoré vznikajú, môžu viesť k vážnym ochoreniam a ovplyvniť kvalitu života.
IGOR DANIŠ: Mali by sme vyvinúť viac snahy a nebáť sa pýtať zubárov na ceny. Pretože často zneužívajú našu nevedomosť a neeticky zarábajú na pokrivenom systéme.
Ak trpíte na zápach z úst, je to problém nielen pre vás. Mnoho ľudí ho hasí ústnou vodou, no ide o najmenej spoľahlivý spôsob, ako sa cítiť v spoločnosti „bezpečne“.
Orálny sex prináša nielen potešenie, ale mnoho žien sa niekedy sťažuje aj na nepríjemné dôsledky. Pár správnych zásad eliminuje nelichotivé pocity a vám ostane len potešenie.
Viac ako polovica všetkých dospelých v európskom regióne prekonala v roku 2019 závažné ochorenie ústnej dutiny, uviedla vo svojej správe Svetová zdravotnícka organizácia (WHO).
Problémy s krivými mliečnymi zubami môžu mať za následok aj poruchy výslovnosti a artikulácie. Taktiež môžu prispievať k častejším úrazom a ochoreniam.
Každý túži po bielom a žiarivom úsmeve, ale často sa stáva, že nám úsmev zamrzne, keď vidíme, ako sa biela sklovina stále viac farbí do žlta.
Každý túži po žiarivom úsmeve. No pekné biele zuby nie sú len výsledkom genetiky, ale aj správnej starostlivosti a precízneho prístupu k vlastnému chrupu.
A kedy použiť aj zubnú pastu?
Akých chýb sa najčastejšie dopúšťame pri čistení zubov? Aká je tá správna technika ich čistenia? Stieranie či krúživý pohyb?
Dentálna hygiena nie je len o kráse. Prispeje vám na ňu zdravotná poisťovňa.
Kazy, krvácajúce ďasná, ale aj vážnejšie problémy išli počas pandémie akosi bokom. Odborníčka vraví, že je pravá chvíľa, aby sme sa zverili do rúk dentálnych hygienikov.
Fajčenie, víno, ale aj niektoré druhy potravín dokážu meniť farbu zubov. Hoci sa môže zdať, že je preto potrebné vyhýbať sa niektorým druhom jedál, nemusí to tak byť.
Vedeli ste napríklad, že kaz u budúcej mamičky môže ohroziť aj zdravie plodu? Viac prezrádza v rozhovore prezidentka Asociácie dentálnych hygieničiek v Slovenskej republike.
Hygiena ústnej dutiny sa pestuje od narodenia ako súčasť celkovej hygieny tela dieťatka, hovorí čeľustná ortopedička MUDr. Simona Dianišková.
Správna starostlivosť o ústnu dutinu sa začína pred prerezaním prvých zubov. Tie sa začínajú deťom prerezávať okolo šiesteho mesiaca života.