Čína, Japonsko a Južná Kórea sa v pondelok v Soule stretli na prvom trojstrannom summite od roku 2019.
USA zdôrazňujú, že sankcie zostanú v platnosti, dokým krajina nepodnikne významné kroky k zbaveniu sa jadrových zbraní.
Pan, ktorý je v Tokiu na podujatí Svetovej banky, doplnil, že jadrová kríza nie je prekonaná.
Trump na Twitteri napísal, že neverí, že Čína v súčasnosti pomáha v snahách o odstránenie severokórejského programu na výrobu jadrových zbraní tak, ako pomáhala v minulosti.
Problém je vyriešený a svet môže pokojne spať. "Jadrová hrozba od Severnej Kórey už viac neexistuje. Stretnutie s Kim Čong-unom bol veľmi zaujímavý a pozitívny zážitok.
PAVEL KOPECKÝ: Po zimných olympijských hrách v Južnej Kórei prichádza politický odmäk.
Výsledok snáh o denuklearizáciu Kórejského polostrova, o ktoré minulý týždeň rokovali vodcovia oboch Kóreí, je podľa ministra zahraničia USA neistý.
Severokórejský vodca Kim Čong-un oznámil, že KĽDR s okamžitou platnosťou zastavuje jadrové a raketové testy a uzavrie jadrovú strelnicu na severe krajiny.
Vedenie Severnej Kórey ubezpečilo Spojené štáty, že na plánovanom bilaterálnom summite je pripravené rokovať aj o denuklearizácii.
Trump ponuku na stretnutie s Kimom prijal. Americko-severokórejský summit by sa mal konať v máji.
Japonský predseda vlády sa v utorok stretol s riaditeľom juhokórejskej spravodajskej služby Sun Hunom, ktorý ho informoval o vývoji na Kórejskom polostrove.
Juhokórejská delegácia sa po rozhovoroch v Severnej Kórei vrátila do vlasti.
Dvojdňovou návštevou chce Soul presvedčiť Pchjongjang, aby obnovil dialóg o denuklearizácii so Spojenými štátmi i medzinárodným spoločenstvom.
"Tlak neustúpi, pokým skutočne nebudú robiť niečo, čo podľa spojencov predstavuje zmysluplný krok k denuklearizácii," uviedol americký viceprezident Pence. K téme sa vyjadril aj minister obrany Jim Mattis: "Zmierlivé kroky počas ZOH vytvárajú len predčasnú nádej na mier."