ĽUBOŠ PAVELKA: Slovensko je medzinárodným lídrom v legalizácii príjmov z trestnej činnosti, pretože žiadnym spôsobom nekontroluje majetkové pomery v darovacích zmluvách.
Europarlament koncom marca schválil nariadenia, ktoré riešia metódy výberu a ďalšie detaily nových „daní“.
IGOR DANIŠ: O zmenách financovania Európskej únie sa vedú diskusie už dlhšie. Až stav klimatickej núdze a Plán obnovy, ktorý treba zafinancovať, donútili EÚ k činom.
Doterajšie snahy o dosiahnutie konsenzu o podobných poplatkoch zlyhali aj v rámci EÚ.
Podľa francúzskeho ministra financií Bruna Le Maireho je nutná rýchla reforma medzinárodných pravidiel zdaňovania digitálnych firiem.
RADOVAN GEIST: Prejav predsedníčky EK o stave únie nepriniesol veľa prekvapení. Bol skôr rekapituláciou roka, za ktorý sme si užili prekvapení viac než dosť.
Európska únia sa chystá navrhnúť v roku 2021 novú digitálnu daň.
Americká administratíva oznámila dodatočné dovozné clá na francúzske produkty vo výške 25 % ako odpoveď na zavedenie digitálnej dane.
Zdanenie on-line gigantov sa pravdepodobne opäť odsunie. Spojené štáty totiž nečakane ukončili rokovania s úniou o jej zavedení.
Spojené štáty americké nečakane skončili s Európskou úniou rokovania o zavedení novej digitálnej dane.
Američania prichádzajú s konkrétnymi krokmi proti českému zámeru zaviesť digitálnu daň, ktorá by sa mala dotknúť veľkých internetových firiem z USA.
Británia v rámci rokovaní o obchodnej dohode s USA zváži digitálnu daň.
Najväčšie ekonomiky sveta sa chcú do konca tohto roka dohodnúť na digitálnej dani.
Online giganty ako Facebook, Google, Amazon či Apple roky plávajú cez európsky daňový systém takmer bez platenia.
Francúzsko súhlasilo s tým, že do konca roku 2020 odloží výber novej digitálnej dane uvalenej na nadnárodné technologické firmy.
V Česku by mala digitálna daň začať platiť už od polovice tohto roka, pričom firmy by mali odvádzať 7 % z tržieb.
Svetové bohatstvo sa masívne sústreďuje v rukách technologických gigantov. Vládam sa ich nedarí zdaniť a prerozdeliť peniaze viac medzi bežných ľudí.
Francúzsko varovalo USA pred odvetnou reakciou na digitálnu daň. Akékoľvek odveta môže "hlboko a dlhodobo" poškodiť vzájomné vzťahy.
Americká vláda v pondelok oznámila, že by mohla uvaliť až stopercentné dodatočné clá na francúzsky tovaru o objeme 2,4 miliardy dolárov.
Dani by mali podliehať internetové firmy s globálnym obratom nad 750 miliónov eur.