Slovenské školstvo zaspalo v minulom storočí a čas nalinkovaných schém je minulosťou. Prečítajte si priebežné výsledky diskusie a zapojte sa do jej pokračovania!
Situácia sa aktuálne zmenila.
Systém vysokoškolského vzdelávania sa mení, budúcich absolventov čakajú nové pracovné pozície, ktoré dnes ešte neexistujú.
Nový projekt s názvom Zlepšenie digitálnych zručností seniorov ponúka ľuďom vo vyššom veku nielen vzdelávanie v informačných technológiách, ale aj tablety a internet.
Školský systém sa po intenzívnom on-line vyučovaní musí adaptovať a prispôsobiť svoje metódy on-line procesom. Zmeny nemôžu obísť ani študentov.
Pri rozhodovaní o štúdiu na strednej škole je dôležité zvážiť i to, či si mladí ľudia po jej absolvovaní dokážu nájsť prácu a čo od nich očakávajú zamestnávatelia.
Slovensko ako priemyselná krajina pritom patrí k najohrozenejším krajinám OECD - už čoskoro tu budú v dôsledku priemyselnej revolúcie ohrozené až dve z troch pracovných miest.
Pre budúcnosť ekonomiky budú kľúčoví schopní ľudia s technologickými zručnosťami. Tie mnohým chýbajú. Firmy sa preto snažia "vychovať" si budúcich zamestnancov.
Niet pochýb o tom, že dnešný svet patrí technológiám a inak to nebude ani v budúcnosti. Súčasné turbulentné časy rýchlo menia aj záujem firiem o absolventov škôl.
Cieľom EÚ je do roku 2030 mať 20 miliónov špecialistov v oblasti informačno-komunikačných technológií, na Slovensku ich je aktuálne 105-tisíc.
Od nového školského roka sa zapojí viac ako sto učiteľov do bezplatného kurzu digitálnych zručností.
Vlani nepoužila internet tretina dôchodcov nad 65 rokov.
Ukázal to prieskum spoločnosti PwC.
Zapojenie škôl do digitálneho vzdelávania na diaľku pozitívne ovplyvnilo aj IT zručnosti žiakov.
Digitálne zručnosti a soft skills sú čoraz viac vyhľadávanými aj medzi zamestnávateľmi.
Na Slovensku je aktuálne 82 % domácností s pripojením na internet.
Európska komisia vydala tento rok štúdiu, ktorá otvrdzuje dôležitosť a obrovský význam ovládania digitálnych zručností v dnešnom svete.
Ako obstáli v IT Fitness Test 2019 slovenskí žiaci? Počítačovú bezpečnosť zvládli, s kancelárskymi nástrojmi sa potrápili.
Mať konkurenčnú výhodu na trhu práce je pre absolventov dôležité. Jednou z možností môžu byť aj zručnosti v oblasti IT.
Zo škôl na pracovný trh prichádzajú študenti, ktorí sú len akýmsi polotovarom - nemajú totiž digitálne zručnosti.