Poľskí vedci objavili pri výskume v povrchovej bani na ťažbu ílu stovky odtlačkov chodidiel dinosaurov.
Britský lekár na dôchodku si pri katalogizovaní dinosaurích kostí všimol, že jeden exemplár má nezvyčajne veľký a baňatý nos.
Niektorí z prvých dinosaurov žili v stádach a toto sociálne správanie mohlo byť jedným z kľúčových faktorov ich dlhovekosti.
Stretnúť sa s nimi zoči-voči by asi nechcel nikto, ale v múzeu sú obľúbenou atrakciou. Jedinečnú možnosť zoznámiť sa s pravekými jaštermi ponúka nová expozícia.
Výskumníci v britskom grófstve Kent objavili stopy pravdepodobne patriace posledným dinosaurom, ktoré chodili po tomto ostrove.
Austrálski vedci zistili, že obrovský dinosaurus patriaci do skupiny titanosaurov, ktorého fosilizované pozostatky objavili v roku 2016, je novým živočíšnym druhom.
Archeológovia v Mexiku identifikovali nový druh dinosaura vďaka nálezu a rekonštrukcii až 73 miliónov rokov starých kostí.
Mäsožravý tyranosaurus zrejme nebolo osamelý lovec, ako sa dlho predpokladalo, ale skôr spoločenský tvor, ako napríklad vlci.
Približne pred 100 miliónmi rokov križovali oblohu súčasného Maroka gigantické lietajúce vtákojaštery s krkmi dlhšími, ako majú žirafy.
Vplyv Yucatánského asteroidu, ktorý pred 66 miliónmi rokmi viedol k vyhubeniu dinosaurov, umožnil zrod dažďových pralesov na planéte Zem.
Vedci v Argentíne našli dobre zachovalú lebku mäsožravého dinosaura, ktorý sa pred 85 miliónmi rokov potuloval po dnešnej severnej Patagónii.
Paleontológovia v Argentíne odkryli pozostatky gigantického dinosaura.
Londýnska aukčná sieň Christie's ponúkne kostru Tyrannosaura rexa, jednu z najväčších, ktorá bola doteraz objavená.
Vďaka embryu dinosaura, ktoré sa perfektne zachovalo vo svojom vajíčku, vedci spoznali nové detaily o vývoji a vzhľade dlhokrkých dinosaurov.
Fosília zvláštneho plaza, známeho ako Tanystropheus, už viac ako sto rokov fascinuje vedcov.
Na britskom ostrove Wight našli nový druh dinosaura z obdobia kriedy.
Keď vedci v kanadskej provincii Alberta v roku 1989 vykopali skamenelinu dinosaura zvaného Centrosaurus, všimli si ťažko deformovanú kosť na nohe.
Dopad asteroidu bol jediným dôvodom vyhynutia nevtáčích dinosaurov na Zemi pred 66 miliónmi rokmi. Potvrdzuje to nový výskum.
Dinosaury z Jurského parku na každom kroku. Google vo vyhľadávači ponúka funkciu, ktorá ich vďaka rozšírenej realite zobrazí v životnej veľkosti.
Paleontológovia možno objavili nový druh dravého dinosaura, ktorý pred 70 miliónmi rokov obýval Arktídu.