Divadelný ústav sa zúčastňuje na hlavnej výstave krajín a regiónov s expozíciou s názvom Domov je teplo.
Verejný odpočet činnosti a hospodárenia za rok 2022 predstavil v stredu (19. 4.) Divadelný ústav v Bratislave.
Slovenské národné múzeum a Divadelný ústav sa zúčastnili online dražby a podarilo sa im vydražiť viacero predmetov kultúrnej hodnoty. Ich verejná prezentácia sa uskutoční v piatok 16. decembra.
Prvú odbornú publikáciu, ktorá sa venuje prieniku feministického umenia a filozofie do slovenskej divadelnej práce, odprezentuje v utorok v Bratislave Divadelný ústav
Divadelný ústav predstavuje rozsiahlu zbierku rekonštrukcií divadelných inscenácií, prezentuje to najprogresívnejšie a najpozoruhodnejšie, čo vzniklo počas storočnice slovenského divadelníctva.
Uznávaná poetka, dramatička, prozaička a videoperformerka Jana Bodnárová je autorkou hier, televíznych scenárov a troch desiatok kníh.
Ako sa dá uchovať divadelná minulosť, približuje riaditeľka Divadelného ústavu Vladislava Fekete.
Vďaka projektu sa návštevníci a obyvatelia desiatich slovenských miest budú môcť dozvedieť viac o ich divadelnej histórii.
Súťaž reaguje svojím posolstvom na súčasnú epidemickú situáciu mottom Aj keď si doma, buď svetový!
Expozíciu v Bratislave pripravil Divadelný ústav v spolupráci so SND pri príležitosti okrúhleho výročia umelcovho narodenia.
Divadelný ústav ho vydal on-line, obsahuje menné encyklopedické heslá.
Divadelný ústav a vydavateľstvo Slovart vydali publikáciu Martin Huba. Autorkou knihy venovanej osobnosti slovenského divadla, hercovi a režisérovi Martinovi Hubovi je Ľubica Krénová.
Pri príležitosti nedožitých 80. narodenín herca Jozefa Adamoviča Divadelný ústav pripravil výstavu, ktorá bude do 13. mája v historickej budove Štátneho divadla v Košiciach.
Výstavu Legenda zvaná Jozef Kroner, ktorú pripravil Divadelný ústav k 95. výročiu hercovho narodenia, otvorili v pondelok (11. 3.) v novej budove Slovenského národného divadla (SND).
Slovenskí dizajnéri môžu súťažiť o najlepšie logo pre Rok slovenského divadla 2020. Vyzýva ich na to Divadelný ústav v spolupráci s garantom súťaže - Slovenským centrom dizajnu.
Vlani vzniklo 251 nových inscenácií a divadlá na Slovensku odohrali vyše 8 700 predstavení, ktoré navštívilo viac ako 1,6 milióna divákov.
V úvode k slovenskému vydaniu hier Samuela Becketta píše Marek Kędzierski: „Ako tvrdia autori obrovskej beckettovskej bibliografie, iba o Kristovi, Napoleonovi a Wagnerovi sa napísalo viac ako o tvorcovi Godota.“
Šesť konárov stromu uvádza šesť textov z dramatickej tvorby Doda Gombára - Hugo Karas, Medzi nebom a ženou, Peniaze, Tretí vek, Bez Boha dom a Advent.
Tretia novembrová sobota už po ôsmy raz otvára brány divadiel, kultúrnych centier aj umeleckých škôl, ktoré až do hlbokej noci ponúkajú výnimočné predstavenia aj rôzne netradičné podujatia.
Hry sú prvým knižným výberom divadelných hier najhranejšieho súčasného európskeho dramatika Jona Fosseho v slovenskom jazyku.