Biomäso z lesa kúpite v Banskej Bystrici a v Bratislave. Pochádza aj z jeleňov, diviakov, danielov či muflónov ulovených zahraničnými poľovnými hosťami.
Ryby obsahujú veľa dôležitých živín vrátane bielkovín, patria medzi najzdravšie jedlá a mali by byť pravidelnou súčasťou nášho jedálneho lístka.
Borievka patrí k drevinám, ktoré síce sú pestovateľsky úplne nenáročné, ale preveria vašu trpezlivosť. V súčasnosti si môžete vybrať z desiatok odrôd – políhavých, kríkových alebo stĺpových.
Divina obsahuje veľa výživných látok a menej tuku. Nie je zložitá na prípravu a veľmi dobre sa kombinuje napríklad s višňami, so šípkami, s koreňovou zeleninou a vínom.
Mäso je pravidelnou súčasťou jedálnička Slovákov. Mäso z vysokej zveri si doprajeme len zriedka, no pre jeho účinky na organizmus sa odporúča zaradiť ho do jedálnička pravidelne.
Po reštarte predaja slovenskej jahňaciny prichádza Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV SR) s ďalším projektom zameraným na podporu predaja slovenskej diviny.
Nielen huby, kapusta či tekvica, ale aj slivky, hrušky, jablká, hrozno, orechy... Nestoja iba za experimentovanie v sladkej, ale aj v slanej a mäsovej kuchyni.
Leto a príroda. Príroda a oheň. Oheň a jedlo. Jedlo a kvalitné mäso... Či už ide o pečenie ryby nad pahrebou, otáčanie ražňa s kusom bravčoviny, varenie guláša v kotlíku.
Láska kráča cez žalúdok. Jedlo často povýšime nielen na kulinársky zážitok, ale aj na prostriedok, vyjadrujúci lásku, náklonnosť, sympatie, priateľstvo.
Divinu, ktorá nie je bežnou súčasťou nášho jedálneho lístka, môžeme dostať na tanier v rôznych podobách.
Čo divina, to iná chuť. Podpisuje sa pod ňu nielen konkrétny živočíšny druh, ale aj vek zveriny. Divina vždy ponúkne iné chute a vône a cítiť v nej celý les či lúku.
Creme de la creme – vraví sa vo svete. My Slováci by sme povedali „to najlepšie z najlepšieho“. Tak vyzerá stôl, ktorý zvykneme prestierať pre svojich najbližších.
Dobré jedlo si zaslúži dobrý nápoj. Ale platí to aj naopak - iskrivé víno, lahodné pivo a liptovské mlieko plné chuti nech sprevádza niečo dobré pod zub.
Steaková latina sa začína už pri výbere plemena, veď každý „rodokmeň rezňa“ má svoje osobitosti. Zvieratá majú iný genóm, inak ich kŕmia a ošetrujú.
Niet nad kvalitné mäso. Stačí k nemu omáčka s čerstvými bylinkami, ovocím či vínom a jedlo s úžasnou vôňou i chuťou je hotové.
Najmä pri starších kusoch diviny je potrebné naloženie mäsa - zvlášť srnčieho stehna alebo chrbta, jelenieho mäsa, daniela, diviaka alebo zadnej časti zajaca.
Kráľovné a králi. Občas rozumní a predvídaví, občas márniví a hriešni, ale takmer vždy so svojskými maniermi a záľubami.
Patrí k dokonalému anglickému popoludňajšiemu čaju cukor a mlieko?
Šípky zbierali ľudia odnepamäti. Mali slúžiť ako ochrana pred zlom, ale zároveň mali prilákať aj milovanú osobu.
Lesné plody neprekvapia v sladkej kuchyni, ale dajú sa využiť aj v kuchyni slanej.