Nečakali, že pri tom spoznajú niekoho, koho je ťažké spoznať. Samého seba.
Mali to tu všetko zožrať chrobáky. Malo vymrieť všetko živé. Vyschnúť. A potom zhorieť do tla. Nemal tu zostať jediný živý strom.
Aj penisová kostička je pre poľovníkov vzácnou medveďou trofejou. Niektorí „fajnšmekri“ si ňou dokonca miešajú kávu.
Práve vo chvíli, keď sa Monika Medle zbavila nádoru, rakovinu diagnostikovali jej mužovi Zlatkovi.
„Nefoťte si môj kalašnikov.“ Prečo nie? „Nie je to legálne.“ A prečo ho máš so sebou? „Kvôli medveďom. Chcete si vyskúšať?“ Čo? „Zastrieľať si.“
Prekvapujúci objav o tvári Európy pred 116-tisíc rokmi môže rozhodnúť o budúcnosti. Podarilo sa to v obore, ktorý pred 100 rokmi vznikol v Československu.
Oľga Paštéková sa inšpirovala svetom oceánu a pokračuje v experimentovaní so samotným spôsobom maľby. Oheň v jej tvorivom procese vystriedala voda.
Na diaľkovej trase na Novom Zélande si našiel manželku a zo svadobnej cesty, tritisíckilometrovej trasy v Južnej Amerike, si odniesli inšpiratívny poznatok.
Investujte jedno euro a získajte 8 až 38 eur späť.
Čo odolá toku času? Viac než pyramídy? Čo ustojí celé epochy rozkolísané chladom, suchom? Čo môže byť pre život oporou v aktuálnej kríze klímy?
Na Slovensku sa podarilo nahliadnuť do života najväčšieho, najvzácnejšieho a najzáhadnejšieho netopiera Európy. Čo prezrádza zubatá potvorka o našej krajine?
IVAN HOFFMAN: Populárnych prepperov spovedajú médiá a štedro ich platia boháči, ktorým sa v prípade konca sveta nechce zomrieť s ostatnými.
Do najdivokejšieho kúta Slovenska, kde sa to hemží medveďmi, vlkmi, kde sa človek bojí vojsť, vypustí Roman Kostúr kone, kravy, ovce. Len tak, navoľno.
Nevieme, ako vyzerá fungujúca krajina. Nepoznáme jej príbehy. Pretože na Slovensku máme zvieratá stále v prchavých množstvách. Ale je tu šanca.
Kde sú tržby podnikateľov dvakrát vyššie?
Francisovi Mureimu až vyhŕknu slzy, keď počúva, čo všetko sme uvideli v Národnom parku Nairobi. Lenže v Keni čaká precitnutie, aké šťastie má Slovensko.
Hrochy sa hryzú, snažia sa jeden druhého prevrátiť. No nijako ich netrápi, že kenské jazero Naivasha k sebe pritiahlo neriešiteľný rébus globalizácie
Bol to jeden z najhorších zážitkov!“ nadýchne sa 19-ročný Šimon Babjak. Bol naučený bývať v komfortných hoteloch, cestovať lietadlom, vyhýbal sa nepohodliu.
Biela panda má zhruba jeden alebo dva roky.
Do raja vedie príkry chodník. Je jediný v celom údolí Boia Mică. Plazí sa pomedzi prastaré stromy a je to jediná plachá stopa, ktorú v pralese zanechal človek.