Cigarety, nezdravá strava, stres a ponocovanie dokážu skrátiť život. Existujú však aj viaceré iné príčiny predčasnej smrti. Na čo si dávať pozor?
Ešte pred desiatimi rokmi všetky finančné analýzy ukazovali vysokú mieru úspor slovenského národa.
V minulom roku boli v rezorte zdravotníctva záväzky na úrovni istiny vo výške 1,51 miliardy eur. V porovnaní s rokom 2017 stúpli o 50,99 milióna eur.
Slováci žijú čoraz viac na dlh. V porovnaní s rokom 2017 je dlh na Slováka o 60 eur vyšší a vzrástol na 860 eur.
Podľa nedávneho prieskumu až 10 % seniorov nijako zvlášť neplánuje, ako vyjde so svojim mesačným príjmom, tvoreným spravidla len starobným dôchodkom.
Pravidlá osobných bankrotov sú nastavené podľa analytika veľmi voľne. Z analýzy spoločnosti CRIF-Slovak Credit Bureau vyplynulo, že v prvom štvrťroku vyhlásilo bankrot 3 545 Slovákov pri medziročnom náraste o viac ako 22 %.
Ak nebankovky vytvárajú psychický tlak alebo listy od nich obsahujú vyhrážky bez právneho základu, ide o nekalé obchodné praktiky.
Pre ťažkosti so splácaním dlhov má exekútora na krku každý piaty občan Slovenska.
Pri požičiavaní a splácaní peňazí sa muži správajú inak ako ženy. Muži si požičiavajú vyššie sumy a ak ich nedokážu splácať.
Webový portál Sociálnej poisťovne www.socpoist.sk zaznamenal v roku 2018 zvýšený záujem verejnosti oproti predošlému obdobiu.
Blíži sa koniec roka a s tým prichádza aj čas bilancovať. Podľa ľudovej múdrosti by človek pred koncom starého roka nemal byť nikomu nič dlžný.
Zadlžovania pod vplyvom emócií sa Slovensko akosi nevie zbaviť. Podľa prezidenta Slovenskej komory exekútorov Miroslava Pallera by sa mali ľudia poučiť z minulosti
Vzťahy dlžníkov sú oveľa viac zaťažené konfliktmi týkajúcimi sa domáceho rozpočtu.
Slovenská komora exekútorov upozorňuje občanov, aby sa pred Vianocami zbytočne nezadlžovali.
Slovensko je európskym lídrom v tempe rastu nových pôžičiek.
Zadlženie slovenských domácností rastie najprudším tempom v celej Európskej únii (EÚ) a je druhé najvyššie v rámci krajín strednej a východnej Európy.
Šestnásť percent dlžníkov, teda ľudí s neuhradenými splátkami svojich úverov a ďalšími záväzkami po splatnosti, si môže kúpiť iba najnutnejšie jedlo a oblečenie.
SAŠA UHLOVÁ: Zákony, ktoré dovoľovali, aby malé dlhy narástli na státisícové sumy predstavujú problém. No ani nový insolvenčný zákon tento problém nerieši.
Deň bez dlhov aj tohto roku prinesie bezplatnú pomoc ľuďom v dlhoch v Českej republike a na Slovensku.
V historicky najlepších časoch slovenskej ekonomiky sú obrovskou hrozbou rekordne rastúce dlhy pracujúcich Slovákov.