Zacharčenkova smrť bezpochyby zvýši napätie v regióne, čo samo o sebe neprispeje k vytvoreniu podmienok aspoň pre vyhliadku, povedal Putinov hovorca.
Plánované manévre majú byť najväčšie od roku 1981 a mali by sa na ňom podieľať aj jednotky mongolskej a čínskej armády.
Povedal to v sobotu hovorca Kremľa Dmitrij Peskov, a potvrdil tak špekulácie, ktoré sa objavili v médiách.
Vyjadril tiež presvedčenie, že obvinenia Británie, že Rusko stojí za útokom na bývalého dvojitého agenta Sergeja Skripaľa, sa nikdy nepotrvrdia.
"Sme pripravení tak ako naši odporcovia alebo partneri," dodal.
Minister zahraničia Boris Johnson sa tak vyjadril na margo nadchádzajúcich majstrovstiev sveta vo futbale v Rusku.
Rusko podľa Peskova odmieta "slovník ultimát" s tým, že Británia doteraz ponúkala len "neopodstatnené obvinenia, ktoré nie sú odôvodnené žiadnymi dôkazmi".
Podľa hovorcu prezidenta Putina "zostáva nádej v konštruktívnosť a triezvy prístup k vzájomným vzťahom".
Na otázku novinárov ohľadom miery vplyvu Ruska na sýrske vedenie Peskov odpovedal, že Rusko a Sýria majú partnerský vzťah.
Zákon sa zameriava na "opätovné začlenenie" odštiepeneckých regiónov na východe Ukrajiny, ktoré sú v súčasnosti pod kontrolou separatistov podporovaných Ruskom.
Kremeľ považuje tzv. Muellerovu správu o údajnom ruskom zasahovaní do volieb v USA za "neopodstatnenú, nespravodlivú a nesúhlasí s ňou".
O telefonickom rozhovore s Trumpom hovoril Putin už pri pondelňajšej schôdzke s predsedom palestínskej samosprávy Mahmúdom Abbásom v Moskve.
Na otázku o najväčších sklamaniach roku 2017 Peskov odpovedal, že sú medzi nimi "určite" zhoršujúce sa vzťahy so Spojenými štátmi.
Koncom minulého decembra mal Flynn podľa poznatkov FBI v telefonáte s ruským veľvyslancom žiadať Moskvu, aby reagovala zdržanlivo na protiruské sankcie.
Dmitrij Peskov: Krym sa legálne stal súčasťou Ruskej federácie z rozhodnutia legitímnej krymskej vlády, nie anexie.
Hovorca ruského prezidenta Vladimira Putina odmietol vyhlásenie, ktoré zaznelo v utorok z Washingtonu o tom, že USA chcú, aby Rusko opustilo východ Ukrajiny.
"Referendum je úplne suverénnou záležitosťou Tureckej republiky. Sme presvedčení, že každý by mal rešpektovať prejav vôle tureckého ľudu," uviedol hovorca Kremľa Dmitrij Peskov.
V Rusku si pripomínajú tretie výročie podpísania zmluvy o pripojení Krymskej republiky a Sevastopola ako mesta s federálnym významom k Ruskej federácii.
Donald Trump vníma Irán ako štát číslo jeden pokiaľ ide o terorizmus. Ruský Kremeľ s týmto názorom nesúhlasí, pretože Irán považuje za priateľský štát Moskvy.
Ukrajinskí vládni predstavitelia vyjadrili nádej, že novozvolený prezident USA Donald Trump nezmení americkú politiku voči Ukrajine a Rusku.