Jamesa Barbiera zatkli obvinili z vraždy 18-ročnej Karen Sniderovej v novembri 1966 v okrese Cook v štáte Illinois.
Tento objav podľa vedcov pomáha porozumieť, ako sa počas storočí vyvíjalo stravovanie ľudí, najmä v spojitosti s konzumáciou cukru.
Čínsku verejnosť už niekoľko rokov fascinuje jediná hnedobiela panda menom Čchi-caj chovaná v zajatí. Výskumníci ju našli opustenú v prírode.
KARLA MATIAŠKO WURSTEROVÁ: Je kultúra životne dôležitým a určujúcim faktorom toho, ako komunity a národy reagujú a rastú? Zdravá, rozkvitajúca kultúra je pozitívnym odrazom rôznorodej, tolerantnej, otvorenej a kultivovanej spoločnosti. Tá talianska je presne taká.
Ľudský druh sa vydal do chladných vyšších zemepisných šírok Európy pred viac ako 45 000 rokmi, teda oveľa skôr, ako bolo doteraz známe.
Genetická výbava dávnych predkov vplýva aj na iné oblasti života.
Ľudia, ktorí sa budia veľmi skoro ráno, za to pravdepodobne "vďačia" pozostatkom DNA, ktorú zdedili po dávnych predkoch, tvrdia vedci.
Služba 23andMe na genealogické testovanie DNA je populárna aj na Slovensku. Hackerom sa podarilo získať prístup k viac ako polovici všetkých účtov.
Bolesti zhoršuje nielen choroby a vyšší vek, ale aj nesprávne stravovanie. Ako treba zmeniť jedálniček?
Môžu vyprážané potraviny spôsobiť úzkosti, ochorenia srdca a pravdepodobne poškodiť aj naše gény?
Genetický materiál poskytol 130-ročný exemplár tasmánskeho tigra, čo je ľudový názov vakovlka tasmánskeho.
V Británii sa narodili prvé deti vytvorené experimentálnou technikou kombinujúcou genetickú informáciu troch darcov, ktorá má zabrániť tomu, aby zdedili vzácne genetické choroby.
Približne rovnaký počet génov ako škrkavka a menej génov ako kukurica má Homo sapiens, ktorého genóm je na 99 % rovnaký ako genóm šimpanza alebo neandertálca.
Štruktúru molekuly DNA (deoxyribonukleovej kyseliny) zodpovednej za prenos dedičných informácií, dešifrovala dvojica vedcov: Američan James Dewey Watson a Brit Francis Crick.
Komunity baktérií v ľudských črevách ovplyvňujú všetko v našom tele. Zdravie, silu, smútok, šťastie, vzrast, dĺžku života.
Vedci našli v Grónsku zďaleka najstaršiu DNA. Dáva im predstavu o tom, aký bol na severnom konci ostrova život pred dvoma miliónmi rokov.
Vedci oznámili, že v usadeninách z doby ľadovej v Grónsku objavili DNA starú dva milióny rokov.
Vedci už nečítajú váš osud z dlane ako veštice, zistia vaše predispozície vďaka genetickej analýze.
Bežne používaná radiačná terapia zabíja rakovinové bunky tým, že spôsobuje rozsiahle poškodenie DNA v ožarovanom tkanive.
Britskí vedci analyzovali kompletnú genetickú výbavu nádorov viac ako 12 000 pacientov.