Genetický materiál poskytol 130-ročný exemplár tasmánskeho tigra, čo je ľudový názov vakovlka tasmánskeho.
V Británii sa narodili prvé deti vytvorené experimentálnou technikou kombinujúcou genetickú informáciu troch darcov, ktorá má zabrániť tomu, aby zdedili vzácne genetické choroby.
Približne rovnaký počet génov ako škrkavka a menej génov ako kukurica má Homo sapiens, ktorého genóm je na 99 % rovnaký ako genóm šimpanza alebo neandertálca.
Štruktúru molekuly DNA (deoxyribonukleovej kyseliny) zodpovednej za prenos dedičných informácií, dešifrovala dvojica vedcov: Američan James Dewey Watson a Brit Francis Crick.
Komunity baktérií v ľudských črevách ovplyvňujú všetko v našom tele. Zdravie, silu, smútok, šťastie, vzrast, dĺžku života.
Vedci našli v Grónsku zďaleka najstaršiu DNA. Dáva im predstavu o tom, aký bol na severnom konci ostrova život pred dvoma miliónmi rokov.
Vedci oznámili, že v usadeninách z doby ľadovej v Grónsku objavili DNA starú dva milióny rokov.
Vedci už nečítajú váš osud z dlane ako veštice, zistia vaše predispozície vďaka genetickej analýze.
Bežne používaná radiačná terapia zabíja rakovinové bunky tým, že spôsobuje rozsiahle poškodenie DNA v ožarovanom tkanive.
Britskí vedci analyzovali kompletnú genetickú výbavu nádorov viac ako 12 000 pacientov.
Vedcom sa po prvýkrát podarilo dekódovať celý ľudský genóm, vrátane častí, ktoré doterajším sekvenovaním DNA nebolo možné rozlúštiť.
Lekári by mali pred predpísaním liekov vykonať analýzu DNA pacienta, aby znížili riziko vedľajších účinkov a zaistili, že každý jednotlivec dostane správne liečivo.
Rakovinové ochorenie často sprevádza aj náhla a závažná strata hmotnosti a svalovej hmoty pacienta.
Medzinárodný tím bádateľov získal DNA z múmií bez toho, aby vedci tieto ľudské pozostatky z prehistorického obdobia museli poškodiť.
Vedci v Británii zostavili najstarší rodokmeň na svete na základe kostrových pozostatkov ľudí, ktorí boli pochovaní v 5700 rokov starom hrobe.
Vedci identifikovali pozostatky amerického vojaka z druhej svetovej vojny, ktorý bol až donedávna pochovaný v Belgicku.
Objav britských a dánskych výskumných skupín ponúka nový spôsob presného určenia neviditeľných stôp genetického materiálu zo vzduchu.
Polícia v americkom Las Vegas po viac ako tridsiatich rokoch identifikovala vinníka v prípade vraždy 14-ročného dievčaťa Stephanie Isaacsonovej.
Niekoľko desiatok rokov trvajúci výskum predpokladaných ostatkov Leonarda da Vinciho ukázal, koľko aktuálne žijúcich ľudí sa môže pýšiť tým, že sú jeho potomkami.
Vedci po desaťročí trvajúcom výskume DNA talianskeho renesančného majstra Leonarda da Vinciho objavili 14 jeho žijúcich mužských príbuzných.