Tento objav podľa vedcov pomáha porozumieť, ako sa počas storočí vyvíjalo stravovanie ľudí, najmä v spojitosti s konzumáciou cukru.
Príčinou šírenia oparov je pravdepodobne rozmach bozkávania v dobe bronzovej. Vyplýva to zo štúdie, o ktorej informoval denník The Independent.
Izraelský úrad pre antické pamiatky oznámil, že tamojší výskumníci objavili pozostatky zhruba 5 000 rokov starého kanaánského mesta.
Izraelskí archeológovia tvrdia, že na severe Izraela objavili rozsiahle mesto staré 5 000 rokov.
Takéto nálezy sú zriedkavé nielen na našom území, ale aj v celej Európe, známych je okolo 120 exemplárov rôznych typov.
Unikátnu dýku z doby bronzovej našiel na brehu potoka Slanec v Hriňovej miestny občan.
Objavené nálezisko je unikátnym objavom, ktorý potvrdzuje osídlenie tejto lokality už pred takmer tritisíc rokmi.
Zaujímavé archeologické nálezy sa podarilo odhaliť neďaleko dedinky Veľká Čierna pri Rajci. Ide o základy domov v osade a úlomky keramických nádob, ktoré boli ozdobené žliabkami.
Nález z Veľkej Británie pochádza z obdobia 1 000 až 800 rokov pred naším letopočtom a zakonzervoval sa aj s hrncami s jedlom a jemne utkaným šatstvom.
Archeológovia objavili na Pustom hrade vo Zvolene cenné nálezy z doby kamennej a bronzovej. Najvzácnejšie sú bronzové kovanie a minca kráľa Ondreja III.
Chlieb z bronzovej doby chutil podobne ako moderný bochník s prímesou pliev. A práve vďaka plevám mohli ľudia v ranom stredoveku stavať vyššie budovy.