Snímka obsahuje aj zábery dramatických udalostí z 20. augusta 2020, keď sa u Navaľného prejavila otrava novičokom.
Na útok, aký USA dovtedy nezažili, zareagovali filmári rýchlo. V krátkom čase nakrútili niekoľko dokumentárnych snímok a už v roku 2002 aj prvé hrané filmy.
Vzťahy, politické režimy, duševné zdravie, technológie aj klimatické zmeny, to všetko prinesie festival dokumentárnych filmov.
Aká je mladá generácia poľských dokumentaristov a dokumentaristiek?
Sedemdesiatnik Zdeno Vlach chodí filmovať do lesa už polstoročie. Nečudo, že sype z rukáva úžasné príbehy. O tom, ako mu kamzík očuchával statív.
K zvieratám tatranskej divočiny sa priblížili azda ako ešte nikto pred nimi. Filmári, ktorí majú za sebou dokumenty Strážca divočiny a Vlčie hory, nakrúcali tri roky.
Pre každý hrad či kostol vlastný dokument. Skúsení dokumentaristi a fotografi vytvoria približne desaťminútové dokumenty.
Celoročný festival Ekotopfilm – Envirofilm putuje po desiatkach miest. Môžete si pozrieť dokumentárne filmy, z ktorých mnohé sa dočkali významných ocenení.
Pätnásty Medzinárodný festival dokumentárnych filmov Jeden svet (od 20. do 25. novembra v Bratislave) prinesie viac ako 60 zahraničných aj slovenských dokumentov.
Nefunkčný systém sociálnej starostlivosti, komplikované vzťahy v dvojjazyčnom pohraničí či život s autistickým dieťaťom. Aj takéto námety prinášajú slovenskí filmári.
Priaznivci českej režisérky Heleny Třeštíkovej si môžu až do 5. októbra pozrieť viac ako 25 jej filmov. V retrospektíve Dlouhá cesta ich zverejnil portál DAFilms.cz.