Nenúťte ma, prosím, aby som sa vyjadroval k dobe, v ktorej žijeme! Vyvoláva vo mne toľko úzkosti, že by som pokazil rozhovor, hovorí autor knihy Kolibrík, slávny taliansky spisovateľ Sandro Veronesi.
Medzi najvýznamnejšie podujatia 15. ročníka Talianskeho festivalu na Slovensku Dolce Vitaj rozhodne patrí autorská výstava 100 (k)rokov Vasca Bendiniho.
Výber filmov prehliadky prináša pohľad na aktuálne vzťahové témy.
Prináša výstavy dvoch výrazných vizuálnych umelkýň, hudobné koncerty, výber najlepších talianskych filmov aj taliansky trh.
Repertoár koncertu stojí na hudobných tradíciách vzdialených krajín Latinskej Ameriky, Stredného východu, Severnej Afriky a južnej Európy.
Štyridsať talianskych umelcov zvečnilo vybrané námestia, ktoré teraz možno vidieť na výstave v Univerzitnej knižnici v Bratislave v rámci festivalu Dolce vitaj!
Dante Alighieri napísal jednu z najcitovanejších a pre umelcov najinšpiratívnejších kníh na svete, pripomína festival Dolce Vitaj, ktorý momentálne prebieha.
Filmy priblížia „otca talianskej architektúry“ Andreu Palladia, či „sochára deviatich pápežov“ Gian Lorenza Berniniho.
Čo dnes znamená vernosť? pýta sa taliansky spisovateľ Marco Missiroli v knihe Vernosť.
Štrnásty ročník festivalu Dolce Vitaj predstaví okrem literatúry aj výnimočné momenty talianskej architektúry, dizajnu, výtvarného umenia, fotografie a filmu.
Kládol do popredia slobodu vyjadrenia a vlastnej predstavivosti.
Rozhovor s majiteľom unikátnej zbierky filmových plagátov.
Prostredníctvom svojho nástroja dokáže zdieľať nesmierne emócie a evokovať mágiu skladieb svojich slávnych rodákov Nina Rotu, či Ennia Morriconeho.
Čo všetko vníma svet ako „felliniovské“? Prečo je „sladký rímsky život šesťdesiatych rokov“ nesmrteľný? Čím bola doba, v ktorej tvoril Fellin výnimočná? Odpovede nájdete na výstave Fellini a sladký život Talianska.
Filmová prehliadka CINEVITAJ ponúka výnimočné dokumenty o talianskom dizajne a architektúre, úspešné komédie na aktuálne spoločenské témy a pripomína Felliniho storočnicu.
Mattiho mestá sú plné ľahostajných cudzincov, pod ťarchou povinností a požiadaviek ako vo svete podľa Georgea Orwella.
Koniec 50. a začiatok 60. rokov boli epochálnym zlomom.
Festival Dolce vitaj ponúka aj pôžitok z pekla, a to v spoločnosti Danteho a Botticelliho.
Začína sa 12. ročník festivalu Dolce Vitaj. V Bratislave ho otvorí aj uzavrie hudba.
Titulok neodkazuje na renesančného veľmajstra slova. Ale na zázračne talentovanú súčasnú umelkyňu Emmu s takým reprezentačným priezviskom.