Na správu reagovala aj samotná cirkev.
Dóm svätej Alžbety je jednou z našich najvýznamnejších gotických pamiatok. Nová publikácia vzdáva hold tejto výnimočnej stavbe v srdci Košíc.
Niekedy sa do dómskych hrobiek pochovávalo bežne. Od roku 1862 je všetko inak. Kto každý je katedrále pochovaný a koho ešte tam pochovajú?
Jedinečný Dóm sv. Alžbety naplnia v nedeľu 26. júna o 20:30 tóny jedného z najznámejších diel modernej vážnej hudby, 3. symfónie – „Symfónie žalostných spevov“ Henryka Góreckého.
Primárnym zámerom projektu je akútna sanácia podkrovia tejto sakrálnej kultúrnej pamiatky, ako aj deratizácia podkrovných priestorov.
Najmä slabozrakým a nevidomým majú slúžiť informačné tabule, ktoré od piatka pribudli v Dóme sv. Alžbety a v Urbanovej veži.
Strmé točité schody pripomínajúce bludisko, stredoveké kamenárske značky, ale aj utajovaná miestnosť, v ktorej schovávali vzácnu relikviu Svätej krvi.
Predzvesťou skončenia rekonštrukcie Dómu svätej Alžbety v Košiciach bolo minulý rok zmiznutie lešenia, ktoré zakrývalo časť katedrály.
Košické potulky tentokrát odhalia tajomstvá Dómu sv. Alžbety, najväčšej slovenskej gotickej katedrály.
Viac ako tri metre sa musel vyšplhať vandal len pre to, aby poškodil sochu svätého Štefana na severnej fasáde Dómu svätej Alžbety v Košiciach.
Aj tajná miestnosť v južnej veži Dómu sv. Alžbety v Košiciach sa otvorí verejnosti v rámci Dní európskeho kultúrneho dedičstva.