Najčastejšie si sporia mladí ľudia a vysokoškoláci.
Pena na holenie zvyčajne stojí na poličke v kúpeľni a čaká na svoje využitie počas sprchovania. Možno ste však ani len netušili, že s jej pomocou dokážete vyčistiť v domácnosti aj rôzne škvrny.
Priemerná slovenská domácnosť minie zvyčajne na tepelnú energiu približne 2,6 percenta zo svojich spotrebných výdavkov.
V rámci celkových výdavkov domácností vedie Bratislavský kraj. V priemere sú tu mesačné výdavky na osobu na úrovni 461 eur.
Väčšie mestá, kde ľudia pracujú do neskorého popoludnia a často dochádzajú za prácou vyše polhodiny, zažili nový femonén.
Zamestnancov čaká flexibilný výber pracovného času a miesta, kde budú pracovať. Mali by sa preplácať aj zvýšené náklady na technické vybavenie.
ÚRSO dodávateľom tepla, ktorí požiadali o zmenu ceny tepla k 1. januáru, medziročne znížil priemernú cenu tepla o 4,2 percenta.
Snažíte sa, aby ste mali doma hygienické prostredie, ale niektoré miesta vaše oči často prehliadajú.
Ak vám už v ruke zostane len vylisovaný citrón, ešte stále má svoje využitie - napríklad s ním môžete vyčistiť nepríjemný vodný kameň z umývadla. Ale to nie je všetko.
Práčka sa vo väčšine domácností s deťmi používa neustále, takmer denno-denne.
Priemerná slovenská domácnosť zaplatí za nákup v potravinách približne 24 eur. Oproti prvému lockdownu z marca je to približne o päť eur menej.
Je skvelé vrátiť sa z práce do uprataného bytu, čo poviete? Ako to ale ráno stihnúť?
Priemerná slovenská domácnosť minie mesačne z rodinného rozpočtu približne 330 eur na bývanie. Ide o štvrtinu z celkových výdavkov.
Odpad triedia najmä ľudia s vyšším vzdelaním a ľudia žijúci v rodinných domoch.
V rámci projektu Zelená domácnostiam II inštalovali domácnosti vďaka dotácii viac ako 7 800 malých obnoviteľných zdrojov energií.
Regulované ceny elektriny pre domácnosti a malé podniky by v budúcom roku mohli klesnúť o približne päť percent.
Väčšinu úloh spojených s prácou v domácnosti aj počas pandémie vykonávali ženy.
Niektoré rady poznali už naše babičky a v domácnosti fungovali. Tak prečo ich nevyskúšať?
Slováci v minulom roku viac šetrili na vzdelávaní, ako aj na rekreácii a kultúre.
Tisíce domácností v niektorých častiach Rakúska zostali po silnej búrke dnes bez elektriny. Víchrica úradovala aj v Maďarsku.