Ako je to s upratovaním v domácnosti? Muži aj ženy priznávajú, že na túto tému sa doma hádajú pomerne často.
Nový rok sa nesie v znamení predsavzatí a výziev. Pre mnohé z nás ide o mesiac plný motivácie.
Na Slovensku sa počas roka 2019 zvyšovali hlavne ceny za bývanie a energie. Práve tieto platby ukrajujú Slovákom najviac z ich rodinných rozpočtov.
Tím výskumníkov z Pensylvánskej univerzity vytvoril špeciálny, extrémne klzký, náter pre toalety. Náter má znížiť spotrebu vody až o 90 percent.
Mnoho ľudí na Slovensku trpí energetickou chudobou. Prejavuje sa tak, že si nedokážu zaplatiť svoje účty za energie.
Na štyri základné otázky testujúce finančnú gramotnosť vedelo správne odpovedať iba 9,6 % domácností, zatiaľ čo v roku 2014 to bolo 10,6 %.
Od začiatku tohto roka poskočili ceny elektriny približne o šesť percent, v tom budúcom hrozí ešte ráznejšie zdraženie.
Udržať domácnosť v nablýskanom a nepoškvrnenom stave je priam nemožné. Aj keby ste sa o to snažili denne.
Jednočlenných „singles“ domácností každoročne pribúda -takmer polovicu všetkých hypoték si berú žiadatelia sami.
Zatiaľ čo necelé dve pätiny (37 %) Slovákov úplne odmietajú vziať si pôžičku na akýkoľvek účel, viac ako šestina (16 %) opýtaných by bola ochotná zadlžiť sa v prípade školských potrieb a ďalších nákupov spojených so školskou dochádzkou.
Peniaze na nové bývanie sú lacnejšie. Úvery sa totiž priemerne predávajú za ročný úrok 1,37 percenta. Ide tak o nové minimum.
Vlani bolo v rámci 28 krajín Európskej únie až 223 milión domácností. Tretina z týchto rodín (65 miliónov) mala nezaopatrené deti, ktoré s nimi žili. V porovnaní s rokom 2017 však počet rodín s deťmi mierne klesol. Súvisí to s postupným odkladaním materstva na neskôr.
Napriek istému spomaleniu je rast úverov na bývanie aj rast zadlženosti domácností stále jeden z najvyšších v rámci Európskej únie.
Finančné aktíva slovenských domácností dosahujú len približne 20 % priemeru eurozóny. Avšak podľa hlavného ekonóma VÚB Zdenka Štefanidesa majú silný potenciál rastu.
Žijete si spolu takmer idylicky... Ale predsa. Z času na čas vás svrbí jazyk a tak smerom k partnerovi vyšlete poznámku, ktorá v ňom okamžite vzbudí nevôľu. A reakciu. Musí to byť? Ako by ste na podobnú poznámku zareagovali vy?
Miera úspor slovenských domácností presiahne 9% čistej mzdy, čo potvrdzuje trend, že Slováci si odkladajú čoraz viac peňazí. Vyplýva to z údajov za prvé tri kvartály roka 2018.
V rámci spotrebného koša tvoria výdavky na bývanie, vodu, elektrinu či plyn takmer štvrtinu. Na potraviny a nealkoholické nápoje dávame 18 % zo všetkých mesačných výdavkov.
Zadlženie slovenských domácností rastie najprudším tempom v celej Európskej únii (EÚ) a je druhé najvyššie v rámci krajín strednej a východnej Európy.
Vždy podať stopercentný výkon! Všade! Za každých okolností! V práci, v telocvični, v domácnosti...
Aj vy máte pocit, že pri udržiavaní poriadku vo vašej domácnosti ide ekologická filozofia bokom. Nuž, je to asi tak. Ale nemusí byť.