Opatrenia Národnej banky Slovenska (NBS) v spojení s postupným nasycovaním dopytu stlačili tempo rastu úverov domácnostiam na dlhoročné minimum.
Dlh slovenských domácností sa od roku 2010 výrazne zvýšil a v súčasnosti sú domácnosti zadlžené viac než živnostníci a firmy.
Regulované ceny elektriny pre domácnosti a malé podniky by v budúcom roku mali významne zdražieť. Dôvodom je aktuálne platný regulačný vzorec.
Slovenské domácnosti minú ročne za pivo viac ako za teplo a teplú úžitkovú vodu.
Rast objemu úverov domácnostiam bol v apríli v eurozóne najrýchlejší za desať rokov, teda od finančnej krízy.
V Európskej únii rastie počet tzv. single domácností, kde ľudia žijú sami a bez detí.
Dopyt slovenských domácností po úveroch na nehnuteľnosti na Slovensku pred záverom minulého roka spomalil.
Štát nevylučuje za rok 2019 u energií tzv. vratky pre citlivé skupiny obyvateľov, aby tým zmiernil ich rastúce ceny.
Ľudia, ktorí pijú odsolenú morskú vodu, trpia nedostatkom horčíka a sú viac ako ostatní vystavení srdcovým chorobám.
Slovensko má jeden z najvyšších počtov mladých ľudí vo veku 16 až 29 rokov, ktorí zostávajú žiť s rodičmi.
Slovenský plynárenský priemysel zvyšuje od decembra ceny plynu pre domácnosti o 6 percent. Od januára zrejme zdražie aj elektrina.
Predávať energiu domácnostiam sa neoplatí, niektorí dodávatelia rušia zmluvy. Uviedla to spoločnosť Magna Energia, alternatívny dodávateľ energií.
Údaj zahŕňa hodnotu domov, akcií a ďalšieho majetku domácností po odpočítaní hypoték, dlhu na kreditných kartách a ďalších záväzkov.
Až tri pätiny Slovákov však predpokladajú, že ich finančná situácia sa počas tohto roka meniť nebude.
Britské domácnosti vo februári pesimistickejšie hodnotia vývoj osobných financií. Väčšina z nich očakáva zvýšené náklady na pôžičky.
Dospelá osoba zaplatí na Slovensku za elektrinu, vodu, plyn a kúrenie v priemere 190 eur mesačne.
Úvery súkromnému sektoru vzrástli v júli medzimesačne o 0,8 %. Medziročná dynamika sa opätovne spomalila o 0,8 percentuálneho bodu na 11,8 %.
Európska komisia navrhuje, aby vyúčtovanie za teplo či teplú vodu bolo namiesto ročného mesačné. Každý spotrebiteľ by tak každý mesiac videl, koľko energie minie.
Slovenské domácnosti platia za elektrinu najviac z krajín V4. Naše ceny elektrickej energie vyzerajú lepšie len pri porovnaní s celou EÚ.
Slovensko má mať tento rok podľa jarnej prognózy Európskej komisie jeden z najlepších hospodárskych výsledkov v rámci EÚ.