IBU zastavila vyšetrovanie 22 ruských športovcov, v prípade iných siedmich požiadala národnú asociáciu o objasnenie, akú úlohu zohrali v údajnom štátom riadenom dopingovom systéme.
PETER JAVŮREK: Podľa Vladimira Putina je to jednoduché. V Rusku nikdy neexistoval štátom podporovaný dopingový systém.
Priznanie alebo zlý preklad? Americký denník The New York Times vzbudil rozruch rozhovorom s Annou Anceliovičovou, poverenou vedením Ruskej národnej antidopongovej agentúry.
Ruský prezident Vladimir Putin počas veľkej tlačovej konferencie vyhlásil, že v krajine nikdy neexistoval štátom podporovaný dopingový systém.
Rusko prišlo v súvislosti so škandálom a odhaleniami o štátom riadenom dopingovom programe o rýchlokorčuliarske a biatlonové podujatia.
Najlepší biatlonista súčasnosti Martin Fourcade čelí vyhrážkam zo zabitia po tom, čo sa kriticky vyjadril o ruských športovcoch, za ktorých výkonmi je preukázateľne dopingové pozadie.
Ak prvej správe vyšetrovateľa ruských dopingových podvodov Richarda McLarena vyčítali nedostatok dôkazov, druhý diel ponúkol detailný opis.
Jelena Isinbajevová žiada urobiť hrubú čiaru za dopingovou minulosťou ruských atlétov.
Prezident MOV Thomas Bach preferuje doživotné vylúčenie z OH pre ruských športovcov aj funkcionárov v prípade dokázania ich participácie na systematickom dopingovom programe.
Medzinárodný olympijský výbor (MOV) predĺžil dočasné sankcie proti Rusku. Pôvodne mali platiť do konca kalendárneho roka 2016.
Februárové majstrovstvá sveta v ruskom Soči by mohli byť bez bobistov a skeletonistov zo Spojených štátov.
Ruský prezident Vladimir Putin vo štvrtkovom obsiahlom prejave oznámil, že Rusko chce budúci rok zaviesť moderný antidopingový systém.
Rusko pokračuje v očierňovaní kľúčového informátora v kauze manipulácií s dopingovými vzorkami počas zimných olympijských hier 2014 v Soči Grigorija Rodčenkova.
Keď sa v roku 2013 holandský cyklista Michael Boogerd priznal k dopingu, jeho bývalý tímový kolega a zároveň krajan v Rabobanku Thomas Dekker zostal ticho.
Rusko žiada okamžité obnovenie činnosti svojej národnej antidopingovej agentúry a laboratória v Moskve.
Ruská Štátna duma schválila zákon o dopingu, ktorý môže poslať do väzenia trénerov nútiacich svojich zverencov k užívaniu zakázaných látok.
Z olympijských hier 2008 v Pekingu za dopingové prehrešky spätne vylúčili ďalších deviatich športovcov, šiestim z nich odoberú medaily.
Ruská kladivárka Tatiana Beloborodovová známa skôr pod dievčenským menom Lysenková prišla pre doping o zlato z OH 2012 v Londýne.
"ITF sa nepokúšala suspendovať pani Šarapovovú na štyri roky, ako bolo podsúvané," uvádza sa v tlačovej správe.
Pred ruskými športovcami je ešte dlhá cesta, kým budú plnohodnotne prijatí späť do rodiny paralympionikov.