Každá krajina má svoje vlastné cestné zákony. Niektoré z nich sú vskutku netradičné. Až tak, že ani netušíte, že sa práve dopúšťate priestupku. Toto sú ony.
Mnohí vodiči sa pri preraďovaní na kruhovom objazde spoliehajú na pravidlo pravej ruky. Je to však veľká chyba.
Do dvoch rokov zvýši Česko na vybraných úsekoch diaľnic maximálnu rýchlosť zo 130 na 150 km/h. U nás to neprešlo.
Jeden z najbohatších Fínov trpko oľutoval, že nedal dole nohu z plynu.Stálo ho to viac ako nové luxusné auto.
Doplnková zelená šípka na semaforoch umožňuje odbočenie vpravo aj keď svieti červená. Má to však svoje pravidlá a nie každý ich pozná.
Podľa štatistík Google Trends sa počet vyhľadávaní výrazu „jazda v Európe“ za posledné dva roky zvýšil o takmer 80 %.
V Poľsku sa začali objavovať vyhradené jazdné pruhy s označením DOP. Viete, kto v nich môže jazdiť?
Dnes je jednou európskou krajinou s neobmedzenou rýchlosťou na diaľniciach Nemecko. Pred pár desaťročiami sme si ale mohli dupnúť na plyn aj my.
Raj neobmedzenej rýchlosti sa rozhodol bojovať s cestnými pirátmi.
Prinášame sadzobník pokút a informácie o dopravných predpisoch v prímorských a tranzitných krajinách.
K najdiskutovanejším zmenám v 1. polroku patrila pripravovaná prenositeľnosť EČV a sprísnenie kontroly parkovania. Zďaleka však neboli jediné.
V Poľsku sa od júna zmenili dopravné predpisy. Týka sa to chodcov, jazdy v mestách v noci a aj bezpečnej vzdialenosti medzi autami.
Viac krajín alkohol za volantom toleruje ako zakazuje.
Na krátkom úseku sa dá porušiť veľa predpisov.
Zabrániť vodičom v používaní telefónov za volantom by mali fotoďalekohľady, ktoré dokážu rozpoznať detail z vnútra vozidla na kilometrovú vzdialenosť.
Viete si predstaviť, že by neexistovali dopravné značky, pravidlá cestnej premávky ani evidenčné čísla? Chaos na cestách by vyústil do katastrofy. Pochopil to aj parížsky policajný prezident, ktorý pred 125 rokmi ako prvý začal regulovať automobilovú dopravu.
Jazdíte mnoho rokov, na autoškolu ste dávno zabudli, myslíte si, že poznáte všetky predpisy, ale... Zvládli by ste test zo znalostí pravidiel cestnej premávky.
Suverenita, s akou niektorí mladí vodiči vyrážajú na cesty, akoby chcela poraziť aj zákony fyziky. Rezort dopravy preto chystá školenia zamerané na zvládanie šmyku.
Štát Utah pokračuje s rozširovaním úsekov diaľnic, na ktorých zvyšuje povolenú rýchlosť zo 65 na 80 míľ za hodinu. Výskumy totiž ukazujú, že jazda vyššou rýchlosťou prináša menej nehôd. Paradoxné?