Vedci prišli s novým nástrojom v boji proti vymieraniu populácie slonov v Afrike a vyvinuli spôsob, ako presne spočítať množstvo zvierat na jednotlivých miestach kontinentu vďaka snímkam z družice.
Družica ANASIS-II má posilniť juhokórejské obranné kapacity voči potenciálnej hrozbe zo strany Severnej Kórey, ktorá disponuje jadrovým arzenálom.
Revolučné gardy tvrdia, že satelit s názvom Núr (Svetlo) vypustili zo strednej časti Iránu a úspešne dosiahol obežnú dráhu.
Planétka Arrokoth je najvzdialenejším telesom, k akému zatiaľ prenikla družice zo Zeme. Pôvodne bol asteroid známy pod neoficiálnym menom Ultima Thule.
Raketa Falcon 9 americkej spoločnosti SpaceX dnes úspešne vyniesla na obežnú dráhu ďalších 60 družíc chystanej siete Starlink.
Súkromná vesmírna spoločnosť SpaceX sa na začiatku januára chystá do kozmu vyniesť ďalšiu sériu 60 komunikačných družíc Starlink, cez ktoré chce poskytovať rýchle pripojenie k internetu.
V dobývaní vesmíru, v ktorom pred viac než polstoročím súperili USA a Sovietsky zväz, mala spočiatku navrch Moskva.
Družicu vyniesla na obežnú dráhu okolo Zeme ruská raketa Sojuz 2.1b z kozmodrómu Vostočnyj.
Spojenie dvoch objektov na obežnej dráhe je dnes bežnou záležitosťou. Koncom 60. rokov minulého storočia bol ale taký výkon niečím výnimočným.
USA tvrdia, že plány Iránu v oblasti vypúšťania satelitov do vesmíru sú v rozpore s rezolúciou Bezpečnostnej rady OSN.
Čínska sonda Čchang-e 4, ktorá minulý týždeň úspešne pristála na odvrátenej strane Mesiaca, bude naďalej potrebovať zdatného pomocníka.
Pri odhalení pravdepodobných páchateľov vraždy Kuciaka a Kušnírovej mali pomôcť aj satelitné snímky z americkej družice.
Z indickej základne Šríharikóta odštartovala raketa s 31 mikro- a nanosatelitmi siedmich rôznych krajín vrátane jubilejnej, stej indickej družice.
Družicu vyniesla do vesmíru v utorok nosná raketa Zenit-3F z kozmodrómu Bajkonur v Kazachstane.
Takmer trojtonová meteorologická družica sa podľa niektorých médií už zrútila do Atlantiku.
Za hranice atmosféry Zeme sa pred 40 rokmi dostal satelit, na ktorého konštrukcii mali veľký podiel slovenskí vedci z Košíc.
Zrejme pre silný zásah radiáciou nabitých častíc z kozmu sa do vážnych problémov dostala prvá slovenská družica skCUBE.
Spoločnosť SpaceX ako prvá opakovane použila prvý stupeň nosnej rakety na vynesenie družice na obežnú dráhu. Tento krok má zlacniť a zrýchliť vesmírne lety.
Japonsko úspešne vypustilo na obežnú dráhu svoju najnovšiu špionážnu družicu.
Prekonala tak doterajší rekord z roku 2014, kedy Rusi do vesmíru vypustili naraz 37 družíc.