Vstup nebol mužovi umožnený, bol zaistený z dôvodu podozrenia zo spáchania priestupku.
Prečo oslavujeme hrdinov bitky na Dukle 6. októbra? Lebo podľa zákonodarcov práve v tento deň roku 1944 prekročili vojaci 1. československého armádneho zboru hranice ČSR.
Prezidentka to uviedla na sociálnej sieti v súvislosti so 78. výročím Karpatsko-duklianskej operácie.
Má takmer 14 metrov, 4 poschodia a tvar náboja do československej pušky vz. 24.
Bojovali urputne, so ženskou vytrvalosťou. Prekvapovala a behal z nej mráz po chrbte. Takto sa vyjadril o vojačkách 1. čs. armádneho zboru jeden z jeho veliteľov Antonín Sochor.
Ján Štefánik je jeden z posledných žijúcich, ktorí sa zúčastnili bojov na Dukle.
MARTIN KRNO: Možno ľudia z Vyšného a Nižného Komárnika 6. októbra 1944 začuli aj mužné hurááá!, keď slovenskí a českí vojaci zo Svobodovej armády prekročili naše štátne hranice.
Pri príležitosti 75. výročia Dňa hrdinov Karpatsko-duklianskej operácie sa konala spomienková slávnosť, prišli na ňu aj najvyšší ústavní činitelia.
Pamiatku padlých hrdinov si uctili pri príležitosti 74. výročia Dňa hrdinov Karpatsko-duklianskej operácie.
Ako dokazujú rôzne prieskumy, pre mladú generáciu je už aj druhá svetová vojna asi takou vzdialenou minulosťou ako stredovek.
Okresný súd rozhodol, že premiestnenie súsošia Žalujem sochára Jána Kulicha z predpolia duklianskeho pamätníka do vyhliadkovej veže je protiprávne.
Výmena súsošia sovietskeho vojaka od Jána Kulicha za pôvodnú sochu československého vojaka rozdelila spoločnosť a napokon skončila na súde. Verdikt padne čoskoro.
JAROSLAV GILÁNI: Prezident Andrej Kiska po kladení vencov k pamätníku na Dukle ignoroval možnosť zastaviť sa na spiatočnej ceste aj pri hroboch vojakov vo Svidníku.
Dynamika, 3D efekty a nové technológie majú k armádnej výzbroji na „dôchodku“ prilákať najmä mladú generáciu. Vojenské historické múzeum v Piešťanoch vkročilo do 21. storočia.
Čerstvého majstra sveta v chôdzi na 50 km z čínskeho Pekingu Mateja Tótha vo štvrtok predpoludním prijal minister obrany Slovenskej republiky Martin Glváč.
Najkrvavejšie hneď po Dukle. Takto charakterizujú boje, ktoré pred 70 rokmi prebiehali v oblasti Liptovského Mikuláša, žijúci pamätníci aj niektorí historici.
Veľmi dobrý dojem z osláv 70. výročia najväčšej horskej bitky druhej svetovej vojny pokazil v závere ich oficiálnej časti nečakaný odchod prezidenta Andreja Kisku.
V areáli pamätníka na Dukle bola odhalená kópia pôvodnej sochy československého vojaka, ktorú komunistický režim nechal v 50. rokoch odstrániť.
To, čo sa odohrávalo pred 70 rokmi vo Východných Karpatoch, označujú vojenskí historici za jednu z najväčších horských bitiek v dejinách.
Premiestnením súsošia z duklianskeho pamätníka do vyhliadkovej veže neboli podľa rezortu kultúry porušené autorské práva Jána Kulicha.