Tvrdá skúška nervov. Sociálna izolácia počas druhej vlny koronakrízy sa nedotýka iba psychiky starších. Daň si vyberá v podobe napätia, depresie či agresivity. Ako si s tým poradiť?
O duševnom zdraví v čase pandémie sa v poslednom období rozhovorilo mnoho celebrít aj členov kráľovských rodín.
O tom, ako vplýva pandémia na náš duševný stav a ako človek zistí, že je duševne zdravý, sa zhovárame s psychiatričkou z Bratislavy MUDr. Soňou Belanskou.
Ako často zažívali Slováci počas pandémie radosť, osamelosť, nervozitu či depresívne pocity? Takto sme dopadli...
Dnes je Svetový deň prevencie samovrážd. Čo robiť a čo, naopak, nikdy nerobiť, ak máme podozrenie, že niekto si chce siahnuť na život?
Ako si udržať psychické zdravie v čase pandemickej izolácie? V rozhovore pre Pravdu prezradí psychiatrička a terapeutka Dr. Magdalena Frecer.
IGOR ŠKODÁČEK: Pevne verím, že sa nariadenie o obmedzení nákupu pre starších usmerní humánnejším smerom, ktorý by zodpovedal medicínskym, právnym a morálnym kritériám.
Pandémia nového koronavírusu by mohla mať vážny vplyv na duševné zdravie ľudí a to nielen teraz, ale aj v budúcnosti, varujú britskí psychológovia a psychiatri.
Pocity stresu, napätia a nepohody dokáže v rámci hudobnej terapie odbúravať spev či hranie na hudobných nástrojoch. Fantázii sa pri muzikoterapii nekladú hranice.
Vedci z Národného ústavu duševného zdravia (NUDZ) skúmajú, ako obrazy ovplyvňujú stav človeka a jeho konania.
Nielen starostlivosť o telo, ale aj dušu patrí k základným podmienkam pohody seniorov. Ako môžu starší ľudia chrániť svoju psychiku a čo potrebujú vedieť o psychohygiene?
Duševné ochorenie vzniká pri absencii stavu duševnej pohody. Ako rozpoznať samovražedné správanie a pravidlá liečby ochorení?
V dôsledku samovraždy zomrie vo svete každých štyridsať sekúnd jeden človek. Svoj život na Slovensku vlani ukončilo samovraždou 533 ľudí, viac ako v roku 2017.
Nájsť správneho terapeuta môže byť niekedy náročné ako hľadať ihlu v kope sena. Niekoľko kľúčových otázok vám v tom môže pomôcť.
Duchovné, dýchacie a relaxačné cvičenia môžu pomôcť žiakom starať sa o svoje duševné zdravie.
„Doba je taká, že motivuje ľudí k ideálnemu sebaobrazu. Vyrába však narcistické a hraničné poruchy osobnosti v miere, aká tu azda ešte nebola.“
Jej brat nedávno priznal boj s depresiami, vojvodkyňa Kate prišla rozdávať úsmevy a podporu do londýnskej školy.
Horší prehľad o aktuálnych udalostiach, znateľne nižšia miera polarizácie pri hodnotení spoločenských problémov a "malé, ale významné" zlepšenie celkového duševného rozpoloženia.
Lož či skutočnosť? Študentka ošetrovateľstva z Lekárskej fakulty Masarykovej univerzity Marta Pleskotová sa podujala skúmať, ako sa mladá generácia pozerá na seniorov.
Ovplyvňuje spánok, stravovanie, emocionálny stav a fyzické zdravie. Chorobný strach postihuje len v Spojených štátoch amerických stále viac mladých ľudí. Na Slovensku majú deti podobné problémy.